Ook baanrenster Van der Peet naar kwartfinales keirin op Spelen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Na Hetty van de Wouw heeft ook Steffie van der Peet zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de kwartfinales van het sprintonderdeel keirin. De baanrenster uit Den Haag deed dat via een tweede plaats in de herkansingen nadat ze er eerder in de eerste ronde niet in was geslaagd zich rechtstreeks te kwalificeren voor een vervolg.
Van de Wouw deed dat wel overtuigend. De renster uit Kaatsheuvel won haar heat op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines nadat ze al vroeg de koppositie had ingenomen.
Van der Peet werd in haar heat derde, waar alleen de eerste twee rensters zich rechtstreeks plaatsen voor de kwartfinales. Die worden donderdag verreden, net als de halve finales en finale.
Bij keirin rijden vijf of zes rensters achter een gemotoriseerde gangmaker. Als die na enkele ronden uit de baan is verdwenen, sprinten de rensters in drie ronden om de winst. Op de Spelen van Tokio was het goud voor de inmiddels gestopte Shanne Braspennincx.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
1 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
23 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geleden