Ook Australische Senaat wil sociale media verbieden voor jongeren
CANBERRA (ANP) - Het Australische parlement heeft ingestemd met een verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. Na het Huis van Afgevaardigden keurde ook de Senaat het voorstel goed, bericht omroep ABC. De maatregel wordt gezien als een wereldprimeur.
In de wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media, zoals TikTok, Instagram, Snapchat en Facebook. Socialemediabedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. De jongeren en hun ouders krijgen zelf geen straffen opgelegd als ze zich niet aan de regels houden.
Het verbod gaat niet meteen in. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie. De maatregelen kregen steun van sommige leden van de Australische oppositie, maar er klonk ook kritiek. Critici in het parlement vinden dat de maatregel te gehaast wordt ingevoerd. Ze stellen dat nog erg onduidelijk is hoe de uitvoering eruit komt te zien. Voorstanders zien een verbod als een manier om het welzijn van kinderen te beschermen.
Experts reageerden volgens ABC verdeeld tijdens een openbare hoorzitting. Een klinisch psychologe verklaarde dat het gebruik van sociale media voor zover bekend geen enkel gezondheidsvoordeel heeft voor jongeren. Andere experts zagen wel positieve kanten, bijvoorbeeld voor minderjarigen die in afgelegen gebieden wonen. Zij kunnen via de platformen bijvoorbeeld hulp zoeken of aansluiting vinden.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
45 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
47 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
8 uur geleden