Ook Australische Senaat wil sociale media verbieden voor jongeren
CANBERRA (ANP) - Het Australische parlement heeft ingestemd met een verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. Na het Huis van Afgevaardigden keurde ook de Senaat het voorstel goed, bericht omroep ABC. De maatregel wordt gezien als een wereldprimeur.
In de wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media, zoals TikTok, Instagram, Snapchat en Facebook. Socialemediabedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. De jongeren en hun ouders krijgen zelf geen straffen opgelegd als ze zich niet aan de regels houden.
Het verbod gaat niet meteen in. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie. De maatregelen kregen steun van sommige leden van de Australische oppositie, maar er klonk ook kritiek. Critici in het parlement vinden dat de maatregel te gehaast wordt ingevoerd. Ze stellen dat nog erg onduidelijk is hoe de uitvoering eruit komt te zien. Voorstanders zien een verbod als een manier om het welzijn van kinderen te beschermen.
Experts reageerden volgens ABC verdeeld tijdens een openbare hoorzitting. Een klinisch psychologe verklaarde dat het gebruik van sociale media voor zover bekend geen enkel gezondheidsvoordeel heeft voor jongeren. Andere experts zagen wel positieve kanten, bijvoorbeeld voor minderjarigen die in afgelegen gebieden wonen. Zij kunnen via de platformen bijvoorbeeld hulp zoeken of aansluiting vinden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Letland en Litouwen willen graag Amerikaanse troepen verwelkomen als die bijvoorbeeld uit Duitsland worden weggehaald. De Baltische landen staan er goed op in Washington, menen ze, en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil voorbeeldige bondgenoten belonen.
10 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken wil de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder niet als onderhandelaar namens de EU over vrede tussen zijn land en Rusland. "Wij steunen zo'n kandidatuur absoluut niet", zei hij bij aankomst in Brussel. Daar woont Sybiha een deel van de bijeenkomst bij van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
4 uur geleden