Ook Australische Senaat wil sociale media verbieden voor jongeren
CANBERRA (ANP) - Het Australische parlement heeft ingestemd met een verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. Na het Huis van Afgevaardigden keurde ook de Senaat het voorstel goed, bericht omroep ABC. De maatregel wordt gezien als een wereldprimeur.
In de wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media, zoals TikTok, Instagram, Snapchat en Facebook. Socialemediabedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. De jongeren en hun ouders krijgen zelf geen straffen opgelegd als ze zich niet aan de regels houden.
Het verbod gaat niet meteen in. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie. De maatregelen kregen steun van sommige leden van de Australische oppositie, maar er klonk ook kritiek. Critici in het parlement vinden dat de maatregel te gehaast wordt ingevoerd. Ze stellen dat nog erg onduidelijk is hoe de uitvoering eruit komt te zien. Voorstanders zien een verbod als een manier om het welzijn van kinderen te beschermen.
Experts reageerden volgens ABC verdeeld tijdens een openbare hoorzitting. Een klinisch psychologe verklaarde dat het gebruik van sociale media voor zover bekend geen enkel gezondheidsvoordeel heeft voor jongeren. Andere experts zagen wel positieve kanten, bijvoorbeeld voor minderjarigen die in afgelegen gebieden wonen. Zij kunnen via de platformen bijvoorbeeld hulp zoeken of aansluiting vinden.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
10 uur geleden