Ook Australische Senaat wil sociale media verbieden voor jongeren
CANBERRA (ANP) - Het Australische parlement heeft ingestemd met een verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. Na het Huis van Afgevaardigden keurde ook de Senaat het voorstel goed, bericht omroep ABC. De maatregel wordt gezien als een wereldprimeur.
In de wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media, zoals TikTok, Instagram, Snapchat en Facebook. Socialemediabedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. De jongeren en hun ouders krijgen zelf geen straffen opgelegd als ze zich niet aan de regels houden.
Het verbod gaat niet meteen in. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie. De maatregelen kregen steun van sommige leden van de Australische oppositie, maar er klonk ook kritiek. Critici in het parlement vinden dat de maatregel te gehaast wordt ingevoerd. Ze stellen dat nog erg onduidelijk is hoe de uitvoering eruit komt te zien. Voorstanders zien een verbod als een manier om het welzijn van kinderen te beschermen.
Experts reageerden volgens ABC verdeeld tijdens een openbare hoorzitting. Een klinisch psychologe verklaarde dat het gebruik van sociale media voor zover bekend geen enkel gezondheidsvoordeel heeft voor jongeren. Andere experts zagen wel positieve kanten, bijvoorbeeld voor minderjarigen die in afgelegen gebieden wonen. Zij kunnen via de platformen bijvoorbeeld hulp zoeken of aansluiting vinden.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiƫle persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israƫlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.
26 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
11 uur geleden