Ook Australië wil sporters vaccineren voor Spelen van Tokio
MELBOURNE (ANP) - Australië wil alle sporters die komende zomer meedoen aan de Olympische Spelen voor vertrek naar Tokio gevaccineerd hebben tegen het coronavirus. De atleten moeten wel wachten tot kwetsbare groepen zijn ingeënt. "Als onze plannen werken, is het goed mogelijk dat de olympische sporters aan de beurt zijn voordat de Spelen worden gehouden", zei sportminister Richard Colbeck in de krant Canberra Times.
Australië, een land met zo'n 25 miljoen inwoners, begint komende maand met het vaccineren tegen het coronavirus. Volgens Colbeck zijn ouderen, medewerkers van de gezondheidszorg en mensen met onderliggende klachten als eersten aan de beurt om een prik te krijgen.
Israël heeft ongeveer de helft van de olympische ploeg al ingeënt. Denemarken, Hongarije en België gaven deze week ook aan hun sporters vóór de Spelen te willen inenten. De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF wil niet om een 'voorkeursbehandeling' voor de sporters vragen. Officials uit Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zitten ook op die lijn.
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en de Japanse overheid hebben al gezegd vaccinaties niet verplicht te stellen voor de deelnemers.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
3 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
19 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
21 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
22 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
22 uur geleden