Ook Australië wil sporters vaccineren voor Spelen van Tokio
MELBOURNE (ANP) - Australië wil alle sporters die komende zomer meedoen aan de Olympische Spelen voor vertrek naar Tokio gevaccineerd hebben tegen het coronavirus. De atleten moeten wel wachten tot kwetsbare groepen zijn ingeënt. "Als onze plannen werken, is het goed mogelijk dat de olympische sporters aan de beurt zijn voordat de Spelen worden gehouden", zei sportminister Richard Colbeck in de krant Canberra Times.
Australië, een land met zo'n 25 miljoen inwoners, begint komende maand met het vaccineren tegen het coronavirus. Volgens Colbeck zijn ouderen, medewerkers van de gezondheidszorg en mensen met onderliggende klachten als eersten aan de beurt om een prik te krijgen.
Israël heeft ongeveer de helft van de olympische ploeg al ingeënt. Denemarken, Hongarije en België gaven deze week ook aan hun sporters vóór de Spelen te willen inenten. De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF wil niet om een 'voorkeursbehandeling' voor de sporters vragen. Officials uit Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zitten ook op die lijn.
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en de Japanse overheid hebben al gezegd vaccinaties niet verplicht te stellen voor de deelnemers.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
13 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
15 uur geleden