Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Australië overweegt politieke boycot Olympische Winterspelen

Ook Australië overweegt politieke boycot Olympische Winterspelen

CANBERRA (ANP) - Australië overweegt een 'diplomatieke boycot' van de Olympische Winterspelen in Beijing. Dat zou betekenen dat Australische sporters begin volgend jaar wel naar China kunnen reizen, maar er geen vertegenwoordiging vanuit de staat bij aanwezig zal zijn. Dat schrijft de Australische krant The Sydney Morning Herald op basis van ingewijden.

Eerder zei de Amerikaanse president Joe Biden al een boycot te overwegen. Het Australische kabinet zou volgens de krant wachten op een beslissing van Biden voordat het een definitief besluit maakt over de boycot. Het Australische ministerie van Buitenlandse Zaken wilde nog niet reageren op de berichtgeving in de krant.

Ook de Britse premier Boris Johnson zou uit protest tegen de mensenrechtensituatie in China mogelijk niet naar het land af willen reizen, schreven Britse media vorige week.

Zowel Groot-Brittannië als de Verenigde Staten zijn nauwe bondgenoten van Australië. De drie landen sloten in september nog een nieuw veiligheidspact, AUKUS. Daarmee willen ze de veiligheid en stabiliteit in de regio Azië-Pacific garanderen. Dat zorgde voor kritische reacties vanuit China.

Meer uit Buitenland

Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

48 minuten geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

1 uur geleden
Lokale media: dertig bommen op woning Khamenei gegooid

TEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.

1 uur geleden
Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

2 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

2 uur geleden
Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

3 uur geleden