Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Athene komt boeren tegemoet tijdens Europees boerenprotest

Ook Athene komt boeren tegemoet tijdens Europees boerenprotest

ATHENE/PARIJS (ANP/RTR) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis heeft de boeren in zijn land verzekerd dat er toch nog een jaar compensatie wordt uitgekeerd voor hogere dieselprijzen. Het gaat om diesel voor met name landbouwvoertuigen en machines die ook wel rode diesel wordt genoemd. Boeren zijn net als in andere Europese landen de straat op gegaan om te protesteren tegen hun dalende inkomsten in hun sector. De boeren wijten dat aan stijgende energie- en kunstmestprijzen, hogere belastingen, bureaucratie en steeds meer Europese milieuregels.

Frankrijk wordt al twee weken geteisterd door blokkades van verkeersknooppunten en cruciale autosnelwegen. De meeste acties lijken in de loop van vrijdag te eindigen. De grootste boerenbonden, de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA) en de Jonge Boeren (JA), hebben hun aanhang opgeroepen de acties te stoppen.

De Franse regering heeft talrijke toezeggingen gedaan en 400 miljoen euro steun toegezegd. Ook is Parijs in overleg met de EU boeren voorlopig tegemoetgekomen in kwesties als het verplicht onbebouwd laten van delen van de akkers en het verbod op bepaalde pesticiden.

In België voeren de boeren vrijdag actie met blokkades van onder meer autosnelwegen aan de grens met Nederland. De drie voornaamste Spaanse boerenbonden hebben aangekondigd deze maand wekenlang actie te gaan voeren. In de Bondsrepubliek blijven boeren met blokkades actievoeren. Vrijdagochtend zijn er blokkades met tractoren gemeld van onder meer het haventerrein van de stad Bremerhaven en de autosnelweg A2, Berlijn - Hannover, ten westen van Braunschweig.

Meer uit Buitenland

Paus wil door op weg Franciscus, maar zonder verdere hervormingen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo wil de koers van zijn voorganger Franciscus voortzetten, bijvoorbeeld wat de positie van lhbti'ers en die van vrouwen binnen de kerk betreft. Maar hij plant geen verdere hervormingen, zei hij in zijn eerste interview als hoofd van de katholieke kerk.

28 minuten geleden
Spanje wil ICC helpen met onderzoek mensenrechtenschendingen Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".

2 uur geleden
Bernie Sanders eerste senator VS die Gaza-oorlog genocide noemt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.

4 uur geleden
Franse betogers begonnen met actiedag tegen bezuinigen

PARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.

4 uur geleden
Schrijversvakbonden steunen Jimmy Kimmel na schrappen talkshow

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.

4 uur geleden
Thaise politie clasht met Cambodjaanse demonstranten in grensdorp

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een ​​dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.

5 uur geleden
Rechter VS beveelt deportatie pro-Palestijnse activist Khalil

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.

6 uur geleden