Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Athene komt boeren tegemoet tijdens Europees boerenprotest

Ook Athene komt boeren tegemoet tijdens Europees boerenprotest

ATHENE/PARIJS (ANP/RTR) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis heeft de boeren in zijn land verzekerd dat er toch nog een jaar compensatie wordt uitgekeerd voor hogere dieselprijzen. Het gaat om diesel voor met name landbouwvoertuigen en machines die ook wel rode diesel wordt genoemd. Boeren zijn net als in andere Europese landen de straat op gegaan om te protesteren tegen hun dalende inkomsten in hun sector. De boeren wijten dat aan stijgende energie- en kunstmestprijzen, hogere belastingen, bureaucratie en steeds meer Europese milieuregels.

Frankrijk wordt al twee weken geteisterd door blokkades van verkeersknooppunten en cruciale autosnelwegen. De meeste acties lijken in de loop van vrijdag te eindigen. De grootste boerenbonden, de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA) en de Jonge Boeren (JA), hebben hun aanhang opgeroepen de acties te stoppen.

De Franse regering heeft talrijke toezeggingen gedaan en 400 miljoen euro steun toegezegd. Ook is Parijs in overleg met de EU boeren voorlopig tegemoetgekomen in kwesties als het verplicht onbebouwd laten van delen van de akkers en het verbod op bepaalde pesticiden.

In België voeren de boeren vrijdag actie met blokkades van onder meer autosnelwegen aan de grens met Nederland. De drie voornaamste Spaanse boerenbonden hebben aangekondigd deze maand wekenlang actie te gaan voeren. In de Bondsrepubliek blijven boeren met blokkades actievoeren. Vrijdagochtend zijn er blokkades met tractoren gemeld van onder meer het haventerrein van de stad Bremerhaven en de autosnelweg A2, Berlijn - Hannover, ten westen van Braunschweig.

Meer uit Buitenland

Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

56 minuten geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

5 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

6 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

8 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

9 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

9 uur geleden
Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

11 uur geleden