Ook Athene komt boeren tegemoet tijdens Europees boerenprotest
ATHENE/PARIJS (ANP/RTR) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis heeft de boeren in zijn land verzekerd dat er toch nog een jaar compensatie wordt uitgekeerd voor hogere dieselprijzen. Het gaat om diesel voor met name landbouwvoertuigen en machines die ook wel rode diesel wordt genoemd. Boeren zijn net als in andere Europese landen de straat op gegaan om te protesteren tegen hun dalende inkomsten in hun sector. De boeren wijten dat aan stijgende energie- en kunstmestprijzen, hogere belastingen, bureaucratie en steeds meer Europese milieuregels.
Frankrijk wordt al twee weken geteisterd door blokkades van verkeersknooppunten en cruciale autosnelwegen. De meeste acties lijken in de loop van vrijdag te eindigen. De grootste boerenbonden, de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA) en de Jonge Boeren (JA), hebben hun aanhang opgeroepen de acties te stoppen.
De Franse regering heeft talrijke toezeggingen gedaan en 400 miljoen euro steun toegezegd. Ook is Parijs in overleg met de EU boeren voorlopig tegemoetgekomen in kwesties als het verplicht onbebouwd laten van delen van de akkers en het verbod op bepaalde pesticiden.
In België voeren de boeren vrijdag actie met blokkades van onder meer autosnelwegen aan de grens met Nederland. De drie voornaamste Spaanse boerenbonden hebben aangekondigd deze maand wekenlang actie te gaan voeren. In de Bondsrepubliek blijven boeren met blokkades actievoeren. Vrijdagochtend zijn er blokkades met tractoren gemeld van onder meer het haventerrein van de stad Bremerhaven en de autosnelweg A2, Berlijn - Hannover, ten westen van Braunschweig.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
26 minuten geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
28 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA/AFP/RTR) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geleden