Ook associatie nationale competities tegen WK om de twee jaar
NYON (ANP) - European Leagues, de associatie van nationale competities in Europa, heeft zich unaniem uitgesproken tegen de organisatie van een WK voetbal eens in de twee jaar. Nu vindt het mondiale kampioenschap eens in de vier jaar plaats.
De wereldvoetbalbond FIFA laat momenteel een haalbaarheidsonderzoek doen naar een WK eens in de twee jaar. Volgens voorzitter Gianni Infantino zijn er momenteel "te veel wedstrijden zonder betekenis". Een dubbel aantal WK's zou ook interessanter zijn voor de mediapartners.
"De competities zullen samenwerken met de andere belanghebbenden om te voorkomen dat voetbalbonden eenzijdige beslissingen nemen die schadelijk zijn voor het binnenlands voetbal, dat de basis vormt van onze sector en van het grootste belang is voor clubs, spelers en fans in heel Europa en de wereld", meldt European Leagues in een verklaring.
Overvolle kalender
"Nieuwe competities, vernieuwde competities of uitgebreide competities voor clubvoetbal en nationale teams - zowel op continentaal niveau als op mondiaal niveau - zijn niet de oplossingen voor de huidige problemen van onze sport in een toch al overvolle kalender."
Maandag sprak UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin in een toespraak voor de European Club Association (ECA), de belangenvereniging van Europese voetbalclubs, al soortgelijke woorden. "Meer is niet altijd beter", betoogde de Sloveense preses van de Europese voetbalbond.
"De internationale voetbalkalender heeft het niet nodig en de spelers kunnen zomers zonder groot toernooi ook goed gebruiken. Een WK om de twee jaar zou bovendien de waarde van het toernooi devalueren", benadrukte Ceferin. De FIFA doet voor het einde van een jaar een uitspraak over de kalender.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
11 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
12 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
13 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
15 uur geleden