Ook associatie nationale competities tegen WK om de twee jaar
NYON (ANP) - European Leagues, de associatie van nationale competities in Europa, heeft zich unaniem uitgesproken tegen de organisatie van een WK voetbal eens in de twee jaar. Nu vindt het mondiale kampioenschap eens in de vier jaar plaats.
De wereldvoetbalbond FIFA laat momenteel een haalbaarheidsonderzoek doen naar een WK eens in de twee jaar. Volgens voorzitter Gianni Infantino zijn er momenteel "te veel wedstrijden zonder betekenis". Een dubbel aantal WK's zou ook interessanter zijn voor de mediapartners.
"De competities zullen samenwerken met de andere belanghebbenden om te voorkomen dat voetbalbonden eenzijdige beslissingen nemen die schadelijk zijn voor het binnenlands voetbal, dat de basis vormt van onze sector en van het grootste belang is voor clubs, spelers en fans in heel Europa en de wereld", meldt European Leagues in een verklaring.
Overvolle kalender
"Nieuwe competities, vernieuwde competities of uitgebreide competities voor clubvoetbal en nationale teams - zowel op continentaal niveau als op mondiaal niveau - zijn niet de oplossingen voor de huidige problemen van onze sport in een toch al overvolle kalender."
Maandag sprak UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin in een toespraak voor de European Club Association (ECA), de belangenvereniging van Europese voetbalclubs, al soortgelijke woorden. "Meer is niet altijd beter", betoogde de Sloveense preses van de Europese voetbalbond.
"De internationale voetbalkalender heeft het niet nodig en de spelers kunnen zomers zonder groot toernooi ook goed gebruiken. Een WK om de twee jaar zou bovendien de waarde van het toernooi devalueren", benadrukte Ceferin. De FIFA doet voor het einde van een jaar een uitspraak over de kalender.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
11 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
12 uur geleden