Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook ASML en Philips geraakt door problemen bij 'belangrijk' VDL

Ook ASML en Philips geraakt door problemen bij 'belangrijk' VDL

EINDHOVEN (ANP) - Ook chipmachinefabrikant ASML en zorgtechnologiebedrijf Philips worden geraakt door de cyberaanval bij VDL. Dat bevestigen de bedrijven na eerdere berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. ASML en Philips laten weten dat VDL voor hen een "belangrijke leverancier" is.

ASML liet bij de presentatie van de kwartaalcijfers eerder deze week al weten dat het bedrijf last heeft van de materiaaltekorten die wereldwijd veel ondernemingen treffen. De problemen na de cyberaanval bij VDL zijn daar onderdeel van, zegt een woordvoerster. VDL maakt onderdelen voor de machines van de chipmachinefabrikant. Voor Philips produceert VDL onderdelen voor medische systemen.

Eerder deze maand werden na een cyberaanval bij VDL alle onlinesystemen uitgeschakeld, waardoor bijvoorbeeld autofabriek VDL NedCar een tijd geen auto's in elkaar kon zetten. "We zijn onze bedrijven van veilige digitale systemen aan het voorzien, zodat zij hun productieactiviteiten kunnen uitbreiden", zegt een woordvoerder van VDL. Volgens hem werkt VDL Nedcar sinds vorige week donderdag weer op dezelfde capaciteit als voor de hack.

Over de aard van de cyberaanval doet het Eindhovense bedrijf nog geen mededelingen, dus ook niet of het gaat om gijzelsoftware. Experts noemen dat wel waarschijnlijk. Cybercriminelen gebruiken daarbij een zwakke plek in de beveiliging om in de computersystemen van bedrijven te komen, waarna ze onderdelen versleutelen en die pas willen vrijgeven na betaling van losgeld.

Meer uit Financieel

Verzekeringsmerk Aegon verdwijnt komende maanden uit Nederland

UTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.

5 minuten geleden
FrieslandCampina houdt winst op peil door goed eerste halfjaar

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.

7 minuten geleden
FT: president Lagarde waarschijnlijk vroegtijdig weg bij ECB

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.

1 uur geleden
Steeds meer jongeren op lichtere motoren stuwen recordverkoop

UTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.

3 uur geleden
ING: vrachtwagenheffing drijft kosten transportbedrijven flink op

AMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.

3 uur geleden
Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

APELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.

3 uur geleden
Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

10 uur geleden