Ook Arsenal wint eerste competitieduel, Timber valt uit
ARSENAL (ANP) - Arsenal heeft het goede voorbeeld van titelverdediger Manchester City gevolgd en is het nieuwe Premier League-seizoen begonnen met een overwinning. De nummer 2 van de afgelopen jaargang won op eigen veld met 2-1 van Nottingham Forest, dat zich afgelopen seizoen net aan wist te handhaven. De als linksback begonnen Jurriën Timber viel bij zijn Premier League-debuut geblesseerd uit bij de thuisploeg.
De van Ajax overgekomen Timber begon net als vorige week in de gewonnen strijd om het Community Shield tegen Manchester City als linksback. Het duel begon een half uur later dan gepland vanwege problemen met de toegangspoortjes in het Emirates Stadium.
De eerste kans was voor Nottingham Forest, maar Brennan Johnson schoot na een counter oog in oog met de doelman over. Arsenal had het initiatief en Eddie Nketiah opende in de 26e minuut de score. Na een fraaie pirouette van Gabriel Martinelli speelde de Engelsman zich vrij en schoot via een been van een verdediger raak.
Overtreding
Bukayo Saka zette de thuisploeg na ruim een half uur op 2-0 door van buiten het strafschopgebied met links hard raak te krullen in de verre hoek. Timber raakte in de eerste helft al geblesseerd nadat hij zelf een harde overtreding had gemaakt, maar kon na een serieuze blessurebehandeling wel door. De overtreding leverde de Oranje-international wel geel op. Meteen na rust schoot het in zijn rechterkuit en moest Timber zich alsnog laten vervangen.
In de tweede helft raakte recordaankoop Declan Rice nog de paal voor Arsenal, voordat de ingevallen Taiwo Awoniyi de wedstrijd nog even spannend maakte. Puntenverlies bleef de ploeg van trainer Mikel Arteta echter bespaard. City won vrijdag bij de start van de Premier League al met 3-0 bij Burnley.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
6 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
10 minuten geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
7 uur geleden