Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Arsenal wint eerste competitieduel, Timber valt uit

Ook Arsenal wint eerste competitieduel, Timber valt uit

ARSENAL (ANP) - Arsenal heeft het goede voorbeeld van titelverdediger Manchester City gevolgd en is het nieuwe Premier League-seizoen begonnen met een overwinning. De nummer 2 van de afgelopen jaargang won op eigen veld met 2-1 van Nottingham Forest, dat zich afgelopen seizoen net aan wist te handhaven. De als linksback begonnen Jurriën Timber viel bij zijn Premier League-debuut geblesseerd uit bij de thuisploeg.

De van Ajax overgekomen Timber begon net als vorige week in de gewonnen strijd om het Community Shield tegen Manchester City als linksback. Het duel begon een half uur later dan gepland vanwege problemen met de toegangspoortjes in het Emirates Stadium.

De eerste kans was voor Nottingham Forest, maar Brennan Johnson schoot na een counter oog in oog met de doelman over. Arsenal had het initiatief en Eddie Nketiah opende in de 26e minuut de score. Na een fraaie pirouette van Gabriel Martinelli speelde de Engelsman zich vrij en schoot via een been van een verdediger raak.

Overtreding

Bukayo Saka zette de thuisploeg na ruim een half uur op 2-0 door van buiten het strafschopgebied met links hard raak te krullen in de verre hoek. Timber raakte in de eerste helft al geblesseerd nadat hij zelf een harde overtreding had gemaakt, maar kon na een serieuze blessurebehandeling wel door. De overtreding leverde de Oranje-international wel geel op. Meteen na rust schoot het in zijn rechterkuit en moest Timber zich alsnog laten vervangen.

In de tweede helft raakte recordaankoop Declan Rice nog de paal voor Arsenal, voordat de ingevallen Taiwo Awoniyi de wedstrijd nog even spannend maakte. Puntenverlies bleef de ploeg van trainer Mikel Arteta echter bespaard. City won vrijdag bij de start van de Premier League al met 3-0 bij Burnley.

Meer uit Voetbal

Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

1 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

1 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

2 uur geleden
Xavi belooft dat Oranje gaat spelen met passie en intensiteit

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.

3 uur geleden
Blessure AS Roma-aanvaller Malen valt mee

ZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.

3 uur geleden
Zwitserse voetballer Xhaka geeft vals coronavaccinatiebewijs toe

SUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.

3 uur geleden
Van Dijk blijft onder nieuwe bondscoach Xavi aanvoerder Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk blijft ook onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat maakte de Spanjaard duidelijk op een persconferentie in Zeist.

3 uur geleden