Ook andere Europese landen zetten Russische 'spionnen' uit
BRUSSEL (ANP) - Ook andere Europese landen zetten een aantal Russische diplomaten het land uit. België wijst 21 Russen uit die het verdenkt van spionage, zegt minister Sophie Wilmès van Buitenlandse Zaken en Tsjechië één. Ierland wijst vier Russen de deur die zich niet aan "internationale diplomatieke gedragsregels hebben gehouden".
Nederland gaat zeventien Russische spionnen uitzetten, meldde Wilmès' Nederlandse collega Wopke Hoekstra kort voor de mededelingen uit Brussel, Praag en Dublin. Net als de door België uitgewezen Russen moeten zij binnen twee weken weg zijn. Tsjechië heeft drie dagen geduld.
"Samen met onze bondgenoten verminderen we de aanwezigheid van Russische inlichtingendiensten in de EU", laat het Tsjechische ministerie van Buitenlandse Zaken weten. De Belgische maatregelen zijn net als die van Nederland ingegeven door "de nationale veiligheid", zegt Wilmès. Ze hebben niets te maken met de Russische oorlog tegen Oekraïne, benadrukte ze verder in het Belgische parlement.
De 21 Russen die België uitwijst werkten op de ambassade in Brussel en op het consulaat in Antwerpen. Die blijven volgens Wilmès wel open. Dat geldt ook voor de ambassade in Dublin, hoopt Ierland, want het "blijft geloven dat diplomatieke kanalen naar Rusland open moeten blijven".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
6 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
10 uur geleden