Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Amstel Gold Race afgelast vanwege coronavirus

Ook Amstel Gold Race afgelast vanwege coronavirus

VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race is de volgende wielerkoers die dit voorjaar niet doorgaat vanwege het om zich heen grijpende coronavirus. De Nederlandse wielerklassieker, met zowel een mannen- als een vrouweneditie, zou worden verreden op zondag 19 april. Ook de toerversie voor 15.000 toerfietsers op zaterdag 18 april gaat niet door.

Eerder werden onder meer al Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Giro d'Italia geschrapt. De organisatie van de Gold Race gaat nog in gesprek met de internationale wielrenbond UCI over een nieuwe datum. De wedstrijd werd vorig jaar op spectaculaire wijze gewonnen door Mathieu van der Poel.

Koersdirecteur Leo van Vliet is teleurgesteld met zijn organisatie het onvermijdelijke besluit te hebben moeten nemen. "Maar de veiligheid en gezondheid van de renners, onze bezoekers en iedereen die tijdens het Amstel Gold Race weekend werkzaam is staan altijd voorop." Van Vliet was al dagen in overleg met betrokkenen en zag de afgelasting wel aankomen. "Natuurlijk, het wielrennen is maar een klein onderdeel van het geheel. Daar zijn wij mee bezig, maar er gebeuren veel ergere dingen."

Koersdirecteur

Het zou zijn 25e optreden als koersdirecteur zijn geweest. "Dat stellen we nu maar even uit." Een keer eerder dreigde een afgelasting. In 2001 moest het parcours worden aangepast vanwege het mond- en klauwzeervirus. "We waren toen het enige evenement dat wel doorging."

In 2010 dreigde een uit IJsland overgewaaide aswolk uitzending van de koers te verhinderen omdat helikopters niet de lucht in mochten. Van Vliet regelde op het laatste moment dispensatie bij toenmalig minister Camiel Eurlings. "Maar we beseffen dat de problemen nu van een andere orde zijn. De overheid zei in 2001 niet: het mag niet. Toen mochten we zelf beslissen."

Andere datum

Met de UCI wordt overlegd over een andere datum. Het zou tot een drukke wielerkalender kunnen leiden in het najaar. "Dan moet je je ook neerleggen bij mogelijk een minder sterk rennersveld. Maar laten we daar nog maar niet op vooruitlopen."

De toerversie is wat dat betreft flexibeler in te plannen. "Daarvoor moeten we in overleg met de lokale autoriteiten. We kunnen hem in ieder geval loskoppelen van de wedstrijd."

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

14 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

14 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

15 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

17 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

18 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

19 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden