Ook Amstel Gold Race afgelast vanwege coronavirus
VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race is de volgende wielerkoers die dit voorjaar niet doorgaat vanwege het om zich heen grijpende coronavirus. De Nederlandse wielerklassieker, met zowel een mannen- als een vrouweneditie, zou worden verreden op zondag 19 april. Ook de toerversie voor 15.000 toerfietsers op zaterdag 18 april gaat niet door.
Eerder werden onder meer al Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Giro d'Italia geschrapt. De organisatie van de Gold Race gaat nog in gesprek met de internationale wielrenbond UCI over een nieuwe datum. De wedstrijd werd vorig jaar op spectaculaire wijze gewonnen door Mathieu van der Poel.
Koersdirecteur Leo van Vliet is teleurgesteld met zijn organisatie het onvermijdelijke besluit te hebben moeten nemen. "Maar de veiligheid en gezondheid van de renners, onze bezoekers en iedereen die tijdens het Amstel Gold Race weekend werkzaam is staan altijd voorop." Van Vliet was al dagen in overleg met betrokkenen en zag de afgelasting wel aankomen. "Natuurlijk, het wielrennen is maar een klein onderdeel van het geheel. Daar zijn wij mee bezig, maar er gebeuren veel ergere dingen."
Koersdirecteur
Het zou zijn 25e optreden als koersdirecteur zijn geweest. "Dat stellen we nu maar even uit." Een keer eerder dreigde een afgelasting. In 2001 moest het parcours worden aangepast vanwege het mond- en klauwzeervirus. "We waren toen het enige evenement dat wel doorging."
In 2010 dreigde een uit IJsland overgewaaide aswolk uitzending van de koers te verhinderen omdat helikopters niet de lucht in mochten. Van Vliet regelde op het laatste moment dispensatie bij toenmalig minister Camiel Eurlings. "Maar we beseffen dat de problemen nu van een andere orde zijn. De overheid zei in 2001 niet: het mag niet. Toen mochten we zelf beslissen."
Andere datum
Met de UCI wordt overlegd over een andere datum. Het zou tot een drukke wielerkalender kunnen leiden in het najaar. "Dan moet je je ook neerleggen bij mogelijk een minder sterk rennersveld. Maar laten we daar nog maar niet op vooruitlopen."
De toerversie is wat dat betreft flexibeler in te plannen. "Daarvoor moeten we in overleg met de lokale autoriteiten. We kunnen hem in ieder geval loskoppelen van de wedstrijd."
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
18 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
13 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
21 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geleden