Ook Amerikaanse atletiekbond wil uitstel Spelen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse atletiekbond wil dat de Olympische Spelen van Tokio vanwege de wereldwijde coronacrisis worden uitgesteld. Dat heeft USA Track and Field gemeld in een brief aan het Amerikaans olympisch en paralympisch comité USOPC. Onder meer de Britse atletiekbond en de Amerikaanse zwembond spraken zich vrijdag al uit voor het verplaatsen van het megaevenement naar een later tijdstip.
De atletiekbond vraagt de hoogste Amerikaanse sportbestuurders zich te richten tot het Internationaal Olympisch Comité. Die heeft zich tot dusverre geen voorstander getoond van een snel besluit.
In de brief, gericht aan topvrouw Sarah Hirshland van het USOPC, schrijft Max Siegel namens de atletiekbond de problemen rond uitstel te begrijpen. "We snappen dat het een lastig verzoek is, zeker in het kader van de coördinatie om de Spelen op een andere datum aan te passen aan de schema's van andere atleten, sportfederaties en belangrijke belanghebbenden. Maar het alternatief om gewoon door te gaan in de huidige mondiale situatie zou niet in het belang zijn van onze atleten", aldus directeur Siegel.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden