Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Amazon weer meer dan biljoen dollar waard

Ook Amazon weer meer dan biljoen dollar waard

NEW YORK (ANP) - Internethandelaar Amazon is opnieuw meer dan 1 biljoen dollar waard. Na sterke kwartaalcijfers sprong het aandeel kort na de opening van de beurzen in New York zo'n 8 procent omhoog, waarmee de beurswaarde die grens passeerde. Amazon was anderhalf jaar geleden ook al meer dan 1000 miljard dollar waard, maar daarna zakte de koers weer weg.

Amazon is nu het derde Amerikaanse techbedrijf in de club van 1 biljoen dollar. Apple en Google zijn ook meer dan dat bedrag waard. Buiten de Verenigde Staten geldt dat voor het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco.

Beleggers waren vrijdag vooral enthousiast over de recordresultaten van Amazon in de feestdagenperiode. Het webwinkelconcern voerde de kwartaalwinst op tegen de eigen verwachting in. De onderneming wist naar eigen zeggen meer klanten dan ooit aan zich te binden met Amazon Prime, een abonnement dat leden allerlei kortingen en voordeeltjes biedt.

Caterpillar

Verder verwerkten beleggers op Wall Street resultaten van onder meer machinebouwer Caterpillar en de grote olieconcerns ExxonMobil en Chevron, terwijl ook de verdere ontwikkelingen rond het oprukkende nieuwe coronavirus werden gevolgd. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,7 procent in het rood op 28.661 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3270 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent op 9285 punten.

Caterpillar leverde bijna 2 procent in. ExxonMobil (min 3,5 procent) zag de winst afgelopen kwartaal dalen door de lagere olie- en gasprijzen, maar profiteerde wel van een miljardenopbrengst door de verkoop van zijn Noorse activiteiten. Branchegenoot Chevron (min 2,7 procent) leed afgelopen kwartaal verlies door een miljardenafschrijving.

Meer uit Financieel

Grootste verliesdag van 2026 op Wall Street door techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.

49 minuten geleden
Waarde bitcoin flink omlaag door techuitverkoop op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.

51 minuten geleden
Vermogen Musk teert in door koersval techbedrijven op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.

2 uur geleden
Nog twee jaar celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.

3 uur geleden
Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.

3 uur geleden
Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

4 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op Damrak, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.

4 uur geleden