Ook algemeen directeur Van der Plas verlaat gymnastiekunie KNGU
BEEKBERGEN (ANP) - Algemeen directeur Marieke van der Plas vertrekt bij de Nederlandse gymnastiekunie KNGU. Van der Plas gaat per 1 mei aan de slag bij de Rutgers Stichting. Eerder dit jaar vertrok ook al technisch directeur Mark Meijer bij de KNGU. Afgelopen jaar stopten de bondscoaches Gerben Wiersma en Bram van Bokhoven.
Van der Plas (45) werkt sinds 2017 als algemeen directeur bij de gymnastiekunie. Ze kreeg te maken met een groot schandaal binnen de turnsport. In 2020 traden tal van Nederlandse oud-turnsters naar buiten met hun verhalen over misbruik en grensoverschrijdend gedrag. Diverse coaches werden beschuldigd, onder wie Wiersma en Vincent Wevers. De KNGU gaf opdracht tot een diepgaand onderzoek en schakelde ook het Instituut Sportrechtspraak in. Maandag behandelde het ISR de zaak tegen Wevers, wiens contract bij de KNGU eind vorig jaar niet werd verlengd.
"Het is dankzij de bevlogenheid en de enorme betrokkenheid van Marieke dat we als sportbond professioneler, financieel meer solide en betekenisvoller zijn geworden", zegt voorzitter Monique Kempff. "Het bestuur van de KNGU is Marieke in het bijzonder dankbaar voor haar rol als directeur ten tijde van de crisis in onze sport. Er is respect en waardering voor de wijze waarop zij de signalen over misstanden en het grensoverschrijdend gedrag in onze sport heeft opgepakt en aangekaart. Mede door haar vasthoudendheid heeft zij de noodzakelijke cultuurverandering afgedwongen. Deze cultuurverandering is vanzelfsprekend nog steeds werk in uitvoering."
Van der Plas zegt "vol trots" terug te kijken op "mooie en intensieve jaren", waarin de coronacrisis veel impact had op onder meer de binnensporten. "Het waren ook jaren die in het teken stonden van de spiegel die oud-turnsters ons voorhielden. De ervaringen die zij deelden, raken mij tot de dag van vandaag", aldus Van der Plas. "Door hun moed konden we een versnelling maken in de ingezette cultuuromslag en ook werden de eerste stappen gezet in de langverwachte nazorg en erkenning voor slachtoffers. Vol vertrouwen kijk ik naar de toekomst. Met onze pedagogische visie is de basis gelegd voor de toekomst van talentontwikkeling en topsport, het (nog beter) inrichten van het wedstrijdaanbod en de doorontwikkeling van de coachopleidingen. Zo laten we zien dat plezier en medailles hand in hand gaan."
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
9 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
1 dag geleden