
Ook Alderweireld wil Henry als bondscoach van België
BRUSSEL (ANP) - Voetballer Toby Alderweireld van Antwerp zou graag zien dat Thierry Henry bondscoach wordt van België. Dat zei de voormalige verdediger van Ajax woensdag bij de VRT. Eerder al verklaarde ook spits Romelu Lukaku een voorstander te zijn van de komst van de Fransman als opvolger van de na het tegenvallende WK vertrokken Spanjaard Roberto Martínez.
"Henry heeft in zijn loopbaan als speler alles gewonnen wat je kunt winnen", zei Alderweireld. "Bovendien kent hij onze selectie, dat is toch belangrijk. Ik snap dat er verjonging nodig is, maar je moet ook weten wat de huidige generatie nog kan. Henry zou wat dat betreft de ultieme oplossing zijn."
Henry maakte al twee keer deel uit van de technische staf van de nationale ploeg van België.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de vierde keer de Italiaanse landstitel veroverd. De club uit Napels won op de laatste speeldag van de Serie A het thuisduel met Cagliari (2-0) en behield een voorsprong van 1 punt op Internazionale. De onttroonde kampioen won de uitwedstrijd tegen Como (0-2) door doelpunten van Stefan de Vrij en Joaquín Correa.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat in de finale van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia won voor eigen publiek na verlenging van FC Den Bosch: 2-1. Danny Bakker maakte in de 109e minuut het winnende doelpunt. Het eerste duel in Brabant was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Timo Braasch, algemeen directeur van Vitesse, heeft er vertrouwen in dat de club blijft bestaan. Dat zegt de Duitser in een door Vitesse vrijgegeven interview, als reactie op het voorgenomen besluit van de KNVB om de licentie in te trekken.
6 uur geledenAUGSBURG (ANP/DPA) - Verdediger Jeffrey Gouweleeuw krijgt bij FC Augsburg een nieuwe trainer. De leiding van de Duitse voetbalclub maakte vrijdag bekend de samenwerking met Jess Thorup te beëindigen. Augsburg gaat ook niet verder met sportief directeur Marinko Jurendic.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De groep scheidsrechters die wedstrijden in het Nederlandse betaalde voetbal leiden, wordt komend seizoen uitgebreid met twee nieuwelingen. Scheidsrechters Niels Boel (27) en Joshua Kuipers (29) promoveren op basis van hun goede prestaties, meldt de KNVB.
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Trainer Ernesto Valverde heeft zijn contract bij Athletic Club met een jaar verlengd. De 61-jarige Spanjaard wil zijn ploeg komend seizoen ook in de Champions League coachen.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Simon Graves blijft voor PEC Zwolle voetballen. De 26-jarige centrale verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een contract van drie jaar bij de club uit Overijssel.
9 uur geleden