Ook Albert Heijn introduceert verpakkingsvrij winkelen
ROTTERDAM (ANP) - Bij een Albert Heijn in Rotterdam is het sinds dinsdag mogelijk verpakkingsvrij te winkelen. De grootgrutter laat klanten zelf potten meenemen om die te vullen met bijvoorbeeld ontbijtgranen, quinoa of rijst. Volgens Albert Heijn wordt met het concept ingehaakt op de campagne van de overheid om het gebruik van onder andere wegwerpplastic te verminderen.
Albert Heijn is niet de eerste supermarkt die met herbruikbare potten werkt. Eerder was er al het initiatief van onlinewinkel Pieter Pot. Daar is het mogelijk om verschillende producten in potten en flessen te kopen of in duurzame verpakkingen. Dan gaat het van koek, snoep en chocolade tot kruiden, siropen en kattenvoer. In sommige grotere Jumbo-winkels bestaat al enkele jaren de mogelijkheid om ontbijtgranen uit een automaat te halen waardoor zelf een verpakking kan worden meegenomen om te vullen.
Albert Heijn wil het concept breder uitrollen. Naast het meebrengen van een eigen pot is het ook mogelijk om een pot of zak te kopen die kan worden hergebruikt. Bij voorverpakte producten als rijst en pasta die ook verpakkingsvrij te kopen zijn, komen labels te hangen om klanten op die mogelijkheid te wijzen.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.
47 minuten geledenPRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
5 uur geleden