Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Albert Heijn introduceert verpakkingsvrij winkelen

Ook Albert Heijn introduceert verpakkingsvrij winkelen

ROTTERDAM (ANP) - Bij een Albert Heijn in Rotterdam is het sinds dinsdag mogelijk verpakkingsvrij te winkelen. De grootgrutter laat klanten zelf potten meenemen om die te vullen met bijvoorbeeld ontbijtgranen, quinoa of rijst. Volgens Albert Heijn wordt met het concept ingehaakt op de campagne van de overheid om het gebruik van onder andere wegwerpplastic te verminderen.

Albert Heijn is niet de eerste supermarkt die met herbruikbare potten werkt. Eerder was er al het initiatief van onlinewinkel Pieter Pot. Daar is het mogelijk om verschillende producten in potten en flessen te kopen of in duurzame verpakkingen. Dan gaat het van koek, snoep en chocolade tot kruiden, siropen en kattenvoer. In sommige grotere Jumbo-winkels bestaat al enkele jaren de mogelijkheid om ontbijtgranen uit een automaat te halen waardoor zelf een verpakking kan worden meegenomen om te vullen.

Albert Heijn wil het concept breder uitrollen. Naast het meebrengen van een eigen pot is het ook mogelijk om een pot of zak te kopen die kan worden hergebruikt. Bij voorverpakte producten als rijst en pasta die ook verpakkingsvrij te kopen zijn, komen labels te hangen om klanten op die mogelijkheid te wijzen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

40 minuten geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

1 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

3 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

3 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

4 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

4 uur geleden
Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

5 uur geleden