Ook Albert Heijn introduceert verpakkingsvrij winkelen
ROTTERDAM (ANP) - Bij een Albert Heijn in Rotterdam is het sinds dinsdag mogelijk verpakkingsvrij te winkelen. De grootgrutter laat klanten zelf potten meenemen om die te vullen met bijvoorbeeld ontbijtgranen, quinoa of rijst. Volgens Albert Heijn wordt met het concept ingehaakt op de campagne van de overheid om het gebruik van onder andere wegwerpplastic te verminderen.
Albert Heijn is niet de eerste supermarkt die met herbruikbare potten werkt. Eerder was er al het initiatief van onlinewinkel Pieter Pot. Daar is het mogelijk om verschillende producten in potten en flessen te kopen of in duurzame verpakkingen. Dan gaat het van koek, snoep en chocolade tot kruiden, siropen en kattenvoer. In sommige grotere Jumbo-winkels bestaat al enkele jaren de mogelijkheid om ontbijtgranen uit een automaat te halen waardoor zelf een verpakking kan worden meegenomen om te vullen.
Albert Heijn wil het concept breder uitrollen. Naast het meebrengen van een eigen pot is het ook mogelijk om een pot of zak te kopen die kan worden hergebruikt. Bij voorverpakte producten als rijst en pasta die ook verpakkingsvrij te kopen zijn, komen labels te hangen om klanten op die mogelijkheid te wijzen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement stemt donderdag over de invoering van de digitale euro en de door het parlement gewenste voorwaarden. Die stemming is aangevraagd door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa. Hoogstwaarschijnlijk strandt hun poging om de invoering ervan tegen te houden dan wel te vertragen, omdat zich een meerderheid aftekent voor de digitale euro.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI stelt donderdag zijn geavanceerdste model voor kunstmatige intelligentie internationaal beschikbaar, kondigt het bedrijf aan in een summier bericht op X. Eerder gaf de ChatGPT-maker alleen een beperkte groep bedrijven in de Verenigde Staten toegang tot het AI-model GPT-5.6. Dit deed het bedrijf naar eigen zeggen omdat de Amerikaanse regering zorgen had over de gevolgen voor de nationale veiligheid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke minnen geopend door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten door de Amerikaanse aanvallen op Iran en de verklaring van president Donald Trump dat de voorlopige vredesdeal met Iran voorbij is. De olieprijzen gingen opnieuw sterk omhoog door de escalatie van het conflict waardoor de Straat van Hormuz weer volledig geblokkeerd kan worden voor de scheepvaart.
6 uur geleden