Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook achterban vakbond CNV wil gaat staken bij Tata Steel

Ook achterban vakbond CNV wil gaat staken bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Werknemers van Tata Steel die lid zijn van vakbond CNV willen gaan staken om behoud van werkgelegenheid en een duidelijke koers van het staalconcern af te dwingen. Dat is de uitkomst van een ledenraadpleging door de bond. Eerder op de dag stemde de FNV-achterban al voor acties bij het voormalige Hoogovens, dat tegenwoordig in Indiase handen is. Bij het bedrijf staan in Nederland circa duizend banen op de tocht en er is veel onrust door het plotselinge vertrek van de directeur van de Nederlandse tak.

CNV verklaarde eind vorige maand al zo goed als zeker een staking te willen opzetten. Bij de ledenraadpleging op donderdag was de uitkomst unaniem. "Die beslissing om te gaan staken, dat kon haast niet anders. De boosheid over de jongste beslissingen van de Europese en Indiase directie is groot. Uiteraard is IJmuiden mikpunt, maar acties in andere Tata-vestigingen sluiten we op voorhand niet uit", zegt CNV-bestuurder Peter Böeseken. CNV stelt vrijdag nog een ultimatum op.

In een grote peiling in Beverwijk gaven donderdagochtend al zo'n 1000 bij Tata Steel werkzame FNV'ers unaniem groen licht voor acties. Welke vorm die krijgen, bepaalt een FNV-comité maandag. Sowieso zullen er voor woensdag nog geen acties worden gehouden. FNV had de staalfabrikant eerder al een ultimatum gesteld. Tata Steel wilde niet mee gaan met alle eisen van de bond.

De laatste grote staking op het hoogovencomplex in IJmuiden werd begin jaren negentig gehouden. Sindsdien werden er alleen kleinere acties gehouden. Afgelopen weken waren er al diverse spontane werkonderbrekingen

Meer uit Financieel

Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

42 minuten geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

1 uur geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

1 uur geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

1 uur geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

1 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

2 uur geleden