Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook accountantskantoor EY ontdekt fraude met toetsen

Ook accountantskantoor EY ontdekt fraude met toetsen

ROTTERDAM (ANP) - Bij accountantskantoor Ernst & Young (EY) is ook examenfraude ontdekt. Dit meldt EY in zijn transparantieverslag over 2023 en 2024. Bij andere accountantskantoren is de fraude met toetsen al eerder ontdekt.

De examenfraude bestond uit het onderling delen van antwoorden van verplichte toetsen tussen accountants, wat niet mag. EY onderzoekt sinds vorig jaar of examenfraude ook binnen de organisatie heeft plaatsgevonden tussen 2018 en 2023. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) wilde dat alle grote accountantskantoren zo'n onderzoek doen. EY verwacht dat zijn onderzoek uiterlijk in 2025 is afgerond, maar dat het langer duurt dan verwacht.

Hoeveel gevallen van examenfraude bij EY tot nu toe zijn ontdekt, meldt het accountantskantoor niet. Antwoorden van onlinetoetsen zijn onderling gedeeld. Verder hebben medewerkers mogelijke overtredingen niet gemeld, wat ze eigenlijk wel moesten doen.

Maatregelen

"We betreuren dat onze cursisten niet altijd de academische integriteit hebben getoond die we bij EY verwachten. Dit past niet bij onze cultuur en de waarden waar we als organisatie voor staan", meldt het accountantskantoor. EY zegt medewerkers die de regels overtreden hierop aan te spreken en passende maatregelen te nemen als dat nodig is, zoals het opleggen van een sanctie.

EY zegt al maatregelen te hebben genomen om fraude met toetsen te voorkomen. Zo heeft het accountantskantoor er naar eigen zeggen voor gezorgd dat vragen willekeurig terugkomen in toetsen. Ook moeten medewerkers verplicht bevestigen dat ze een bepaalde opleiding zelfstandig hebben afgerond. Verder wijst het kantoor medewerkers op hun "verantwoordelijkheid" om ongewenst gedrag te melden.

Bij onder meer KPMG en PwC is eerder examenfraude ontdekt. Uit onderzoek bij die kantoren kwam naar voren dat medewerkers onderling antwoorden hadden gedeeld. PwC zei eerder deze maand betrokken medewerkers ter verantwoording te roepen met bijvoorbeeld "corrigerende" gesprekken en schriftelijke waarschuwingen. Ook bij Deloitte is fraude met examens ontdekt. Bestuurslid Rob Bergsman vertrok vorig jaar om het interne onderzoek naar de fraude.

Meer uit Financieel

KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

5 minuten geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

17 minuten geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

34 minuten geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

51 minuten geleden
Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

1 uur geleden
Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

2 uur geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

2 uur geleden