Ook AC Milan kan koploper Napoli niet stoppen
MILAAN (ANP) - Napoli heeft zijn status als koploper van de Serie A waargemaakt. De ploeg van coach Antonio Conte won de uitwedstrijd tegen AC Milan met 2-0. Dat was alweer de vijfde competitiezege op rij voor de kampioen van 2023.
Sinds een nederlaag in de eerste competitieronde is Napoli, niet gehinderd door Europees voetbal na de tiende plaats van vorig seizoen in de Serie A, ongeslagen. De ploeg heeft nu 25 punten uit tien duels.
Napoli leidde al na vijf minuten. Romelu Lukaku ontving de bal van André-Frank Zambo Anguissa. De Belg zette eerst Milan-verdediger Strahinja Pavlovic opzij en schoot vervolgens in de rechterhoek naast doelman Mike Maignan. Kort voor rust stond het 2-0 voor de bezoekers dankzij Khvicha Kvaratskhelia. De Georgiër vond vanaf de linkerhoek van het strafschopgebied de verre hoek.
Álvaro Morata leek Milan, zonder de geschorste Tijjani Reijnders, meteen na rust weer hoop te geven. Maar de rake kopbal van de Spanjaard werd na ingrijpen van de VAR wegens buitenspel afgekeurd. Milan, achtste in de Serie A, drong wel aan, maar doelpunten leverde het offensief niet op.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
24 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
40 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
41 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA, is onder de indruk van de prestaties van Curaçao op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
55 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is nu al de bestbezochte mondiale eindronde ooit. Het record van 3,6 miljoen toeschouwers uit 1994 is voor het einde van de groepsfase verbroken, meldt de FIFA.
56 minuten geledenINGLEWOOD (ANP) - De Verenigde Staten spelen als winnaar van groep D in de zestiende finales tegen Bosnië en Herzegovina. Het elftal van Mauricio Pochettino verloor in de nacht van donderdag op vrijdag de derde groepswedstrijd in Inglewood met 3-2 van Turkije. Het duel om een plaats in de achtste finales tussen de VS en de nummer 3 van groep B vindt donderdag plaats in het San Francisco Bay Area Stadium in Santa Clara. Turkije is met 3 punten uitgeschakeld op het WK voetbal.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van het Nederlands elftal baalde ervan dat hij op het wereldkampioenschap voetbal ook in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tunesië een doelpunt tegen kreeg. Het werd 3-1. Ook tegen Japan (2-2) en Zweden (5-1 winst) wist Oranje de nul niet te houden.
3 uur geleden