
Ook ABN AMRO past negatieve rentetarieven aan
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ABM AMRO die meer dan 100.000 euro spaargeld hebben betalen per 1 augustus minder negatieve rente. De bank maakte bekend het rentetarief te verlagen van min 0,5 procent naar min 0, 25 procent. Als de Europese Centrale Bank besluit op korte termijn de rentes te verhogen, worden de negatieve rentes per oktober in zijn geheel afgeschaft. ABN AMRO volgt daarmee het voorbeeld van andere grootbanken ING en Rabobank.
Volgens ABN AMRO-baas Robert Swaak is het betalen van negatieve rente een fenomeen waar niemand op zit te wachten. Hij zegt voor de klanten blij te zijn dat daar een einde aan komt.
Eerder deze week maakte ING al bekend dat klanten met meer dan een ton spaargeld per 1 oktober geen rente meer hoeven te betalen over het spaargeld. Rabobank vraag net als ABN AMRO vanaf augustus minder negatieve rente.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP is niet alleen gestopt met beleggen in autofabrikant Tesla, maar heeft ook zijn belangen in Google-moederbedrijf Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms verkocht. Dat heeft bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen gezegd in een interview met Het Financieele Dagblad.
52 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - OPEC+ overweegt om de geplande verhoging van de olieproductie opnieuw uit te stellen. Dat hebben afgevaardigden van het oliekartel tegen persbureau Bloomberg gezegd. Het zou de vierde keer zijn dat de alliantie onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland de plannen om de olieproductie weer op te schroeven, uitstelt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV-voorzitter Tuur Elzinga heeft bij een landelijke staking van personeel van de vakbond erkend dat er van alles mis is binnen de bond. "Ik voel me inderdaad al een behoorlijke tijd manager shitshow. Ik ben er niet trots op, ik ben er niet blij mee. We gaan daar samen keihard mee aan de slag om deze shitshow ook weer opgeruimd te krijgen", zei de voorzitter van 's lands grootste vakbond maandag.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese webwinkel Shein staat onder druk om zijn waardering te verlagen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens investeerders is een aanpassing van de waarde nodig om de beoogde beursgang in het Verenigd Koninkrijk rond te krijgen. Shein reageerde niet direct op een verzoek om commentaar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden FNV-medewerkers hebben maandag het werk neergelegd tijdens een staking bij de eigen vakbond. Ongeveer vierhonderd mensen hebben zich met hesjes en protestborden bij het centrale vakbondshuis in Utrecht verzameld, ziet een ANP-verslaggever. FNV Personeel, dat de belangen van het eigen personeel behartigt, had de staking aangekondigd na onrust binnen de bond en zorgen over de sociale veiligheid.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft een ontmoeting gehad met Jack Ma, de in ongenade gevallen medeoprichter van het Chinese webwinkelconcern Alibaba, en andere vooraanstaande ondernemers uit het Aziatische land. Volgens internationale media wijst Ma's aanwezigheid op een mogelijke publieke rehabilitatie van de zakenman.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Prosus ging maandag verder omhoog op de Amsterdamse beurs. De techinvesteerder profiteerde opnieuw van een sterke koersstijging van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarin Prosus een groot belang heeft, steeg naar het hoogste koersniveau sinds 2021 nadat het bedrijf aankondigde het Chinese AI-programma DeepSeek te gaan gebruiken voor zijn sociale mediaplatform en chatapp WeChat. Prosus klom ruim 2 procent. Vrijdag won het aandeel al bijna 5 procent dankzij een stevige opmars van Tencent.
5 uur geleden