Ook ABN AMRO past negatieve rentetarieven aan
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ABM AMRO die meer dan 100.000 euro spaargeld hebben betalen per 1 augustus minder negatieve rente. De bank maakte bekend het rentetarief te verlagen van min 0,5 procent naar min 0, 25 procent. Als de Europese Centrale Bank besluit op korte termijn de rentes te verhogen, worden de negatieve rentes per oktober in zijn geheel afgeschaft. ABN AMRO volgt daarmee het voorbeeld van andere grootbanken ING en Rabobank.
Volgens ABN AMRO-baas Robert Swaak is het betalen van negatieve rente een fenomeen waar niemand op zit te wachten. Hij zegt voor de klanten blij te zijn dat daar een einde aan komt.
Eerder deze week maakte ING al bekend dat klanten met meer dan een ton spaargeld per 1 oktober geen rente meer hoeven te betalen over het spaargeld. Rabobank vraag net als ABN AMRO vanaf augustus minder negatieve rente.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
34 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
2 uur geledenWHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiƫle markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.
2 uur geleden