Ook aanvaller Havertz valt af bij Duitsland voor duel met Oranje
BERLIJN (ANP/DPA) - Aanvaller Kai Havertz is de volgende afvaller bij Duitsland richting de Nations League-duels met Bosnië en Herzegovina (vrijdag) en Oranje (maandag over een week). De 25-jarige speler van Arsenal heeft zich afgemeld met een knieblessure en wordt vervangen door Jonathan Burkardt van Mainz. Eerder hoorde bondscoach Julian Nagelsmann al dat hij het zonder de geblesseerde Jamal Musiala en Niclas Füllkrug moet doen.
Door de blessures van middenvelder Musiala en spits Füllkrug riep Nagelsmann eerder al Jamie Leweling van Stuttgart en Tim Kleindienst van Borussia Mönchengladbach voor het eerst op. Burkardt (24) dankt zijn selectie aan zijn goede competitiestart bij Mainz. Zaterdag tegen St. Pauli (3-0) maakte hij al zijn vierde en vijfde doelpunt van het seizoen.
Duitsland en Oranje speelden vorige maand in Amsterdam gelijk (2-2) in het tweede duel van deze Nations League-cyclus. Op maandag 14 oktober is München het decor van de tweede onderlinge ontmoeting.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
1 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
4 uur geleden