Ook aandacht voor zaak Tanja Groen in Duitsland en België
AMSTERDAM (ANP) - Stichting De Gouden Tip, die is opgericht door Peter R. de Vries, gaat ook in Duitsland en België aandacht vragen voor Tanja Groen die sinds 1993 wordt vermist. De stichting heeft een miljoen euro uitgeloofd voor de tip die leidt tot de oplossing van de zaak.
Tanja Groen verdween in augustus 1993 met haar fiets na een feestje van een Maastrichtse studentenvereniging. Sindsdien is ze spoorloos. Meerdere zoekacties bleven tot dusver zonder resultaat.
"Ondanks de vele tips die de afgelopen maanden zijn binnengekomen, is Tanja Groen nog steeds niet gevonden. Daarom is er in gezamenlijk overleg met het coldcaseteam besloten om ook over de grens bij Maastricht een oproep te doen aan eenieder die meer weet over de verdwijning", aldus de stichting.
In Duitsland besteedt nieuwswebsite Der Spiegel woensdag aandacht aan de zaak. Donderdag is er in België een tv-uitzending over de vermissing. Ook zijn de websites van de stichting vertaald in het Duitse en Frans.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.
5 uur geleden