Ook aandacht voor zaak Tanja Groen in Duitsland en België
AMSTERDAM (ANP) - Stichting De Gouden Tip, die is opgericht door Peter R. de Vries, gaat ook in Duitsland en België aandacht vragen voor Tanja Groen die sinds 1993 wordt vermist. De stichting heeft een miljoen euro uitgeloofd voor de tip die leidt tot de oplossing van de zaak.
Tanja Groen verdween in augustus 1993 met haar fiets na een feestje van een Maastrichtse studentenvereniging. Sindsdien is ze spoorloos. Meerdere zoekacties bleven tot dusver zonder resultaat.
"Ondanks de vele tips die de afgelopen maanden zijn binnengekomen, is Tanja Groen nog steeds niet gevonden. Daarom is er in gezamenlijk overleg met het coldcaseteam besloten om ook over de grens bij Maastricht een oproep te doen aan eenieder die meer weet over de verdwijning", aldus de stichting.
In Duitsland besteedt nieuwswebsite Der Spiegel woensdag aandacht aan de zaak. Donderdag is er in België een tv-uitzending over de vermissing. Ook zijn de websites van de stichting vertaald in het Duitse en Frans.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
50 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
13 uur geleden