Ook aandacht in buitenland voor bijeenkomst FvD in ambassade
DEN HAAG (ANP) - De bijeenkomst met Forum voor Democratie in de Amerikaanse ambassade heeft ook de aandacht getrokken van internationale media. "Gezant VS in Nederland beschuldigd van inmenging verkiezingen na 'fondsenwerving' voor rechtse partij op ambassade", kopt het Russische RT op zijn Engelstalige nieuwswebsite.
Naast RT berichten ook Amerikaanse media als The Washington Post, The New York Times en nieuwsblad Newsweek over de bijeenkomst, waar oorspronkelijk door de De Groene Amsterdammer melding van is gemaakt. Dat blad schreef dat de uitnodiging voor de samenkomst was verstuurd door hoofd fondsenwerving van de partij van Thierry Baudet.
The New York Times noemt Hoekstra "een van de meest uitgesproken ambassadeurs van president Trump" en schrijft dat de "conservatieve gezant" opnieuw het middelpunt is van een rel. The Washington Post bericht dat Nederlandse functionarissen opheldering hebben geƫist over het evenement in de ambassade.
De Amerikaanse ambassadeur Pete Hoekstra heeft ontkend dat de bijeenkomst op 10 september was bedoeld om geld op te halen voor Forum. Dat liet ook het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken weten aan media in de VS. Het ging volgens het departement niet om een "fondsenwervingsactie" maar om een "town hall discussion".
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geleden