Ook aandacht in buitenland voor bijeenkomst FvD in ambassade
DEN HAAG (ANP) - De bijeenkomst met Forum voor Democratie in de Amerikaanse ambassade heeft ook de aandacht getrokken van internationale media. "Gezant VS in Nederland beschuldigd van inmenging verkiezingen na 'fondsenwerving' voor rechtse partij op ambassade", kopt het Russische RT op zijn Engelstalige nieuwswebsite.
Naast RT berichten ook Amerikaanse media als The Washington Post, The New York Times en nieuwsblad Newsweek over de bijeenkomst, waar oorspronkelijk door de De Groene Amsterdammer melding van is gemaakt. Dat blad schreef dat de uitnodiging voor de samenkomst was verstuurd door hoofd fondsenwerving van de partij van Thierry Baudet.
The New York Times noemt Hoekstra "een van de meest uitgesproken ambassadeurs van president Trump" en schrijft dat de "conservatieve gezant" opnieuw het middelpunt is van een rel. The Washington Post bericht dat Nederlandse functionarissen opheldering hebben geëist over het evenement in de ambassade.
De Amerikaanse ambassadeur Pete Hoekstra heeft ontkend dat de bijeenkomst op 10 september was bedoeld om geld op te halen voor Forum. Dat liet ook het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken weten aan media in de VS. Het ging volgens het departement niet om een "fondsenwervingsactie" maar om een "town hall discussion".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
48 minuten geledenTER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
22 uur geleden