Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oogziekenhuis ziet 'zelfde tragedie als vorig jaar'

Oogziekenhuis ziet 'zelfde tragedie als vorig jaar'

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse Oogziekenhuis zijn 21 patiënten opgenomen met oogletsel, meldt een woordvoerder. Zeker zeven van hen zijn of worden op nieuwjaarsdag meteen geopereerd.

De helft van de slachtoffers is minderjarig en de helft stak het vuurwerk niet zelf af, maar stond in de buurt. Voor zover bekend werden de verwondingen in 60 procent van de gevallen veroorzaakt door legaal vuurwerk, bij 10 procent is zeker dat het om illegaal vuurwerk ging, zegt de woordvoerder.

Een van de slachtoffers verliest het zicht in één oog nadat het was misgegaan bij het afsteken van legaal vuurwerk. De meeste slachtoffers zijn mannen of jongens.

Tragedie

"Het is weer dezelfde tragedie als vorig jaar", verzuchtte eerder in de nacht oogarts Tjeerd de Faber. Hij verwacht dat het aantal vuurwerkslachtoffers nog oploopt. "Dit kan alleen stoppen als er een landelijk vuurwerkverbod komt", stelde de oogarts.

"We hebben het in coronatijd twee jaar kunnen bewijzen." Tijdens de coronaperiode gold er een landelijk vuurwerkverbod. Het aantal mensen met oogletsel door vuurwerk lag toen beduidend lager.

Meer uit Gezond

Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

6 uur geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

3 dagen geleden
Onderzoek: nog veel onduidelijkheid over vergoedingen ggz in 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor veel mensen die geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, is nog onduidelijk of hun zorgverzekeraar die zorg in het nieuwe jaar vergoedt. De Consumentenbond meldt op basis van eigen onderzoek dat zes op de tien ggz-behandelaren nog geen contracten met de verzekeraars rond hebben. "Dat is net zoveel als eind 2024, terwijl de noodzaak dit jaar veel groter is", zegt de organisatie.

5 dagen geleden
Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

1 week geleden
Handchirurgen: verdubbeling van amputaties door illegaal vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".

1 week geleden
Arbodiensten: meeste ziekteverzuim in 2025 door stress en griep

UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.

2 weken geleden
Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

2 weken geleden