Oogartsen vinden inperken vuurwerkverkoop niet voldoende
ROTTERDAM (ANP) - "Fijn dat het kabinet de goede kant op buigt, maar het is nog niet voldoende." Dat zeggen oogartsen Jan Keunen en Tjeerd de Faber. Ze stellen dat nadat vrijdag het kabinet heeft gezegd de verkoop van consumentenvuurwerk sterk aan banden te willen leggen. Belangrijke leidraad daarbij is de wens van de politie en hulpdiensten en een rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). Die pleiten allemaal voor een verbod van knalvuurwerk en vuurpijlen.
Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) wil er vaart mee maken. Ook premier Mark Rutte concludeert dat verdere beperkingen van het gebruik van consumentenvuurwerk onvermijdelijk zijn. Dat er op enig moment een totaalverbod komt lijkt Rutte "onwaarschijnlijk".
Faber, oogarts van het Oogziekenhuis Rotterdam, noemt het "top" en "fantastisch" dat het kabinet zo een eerste stap zet, maar merkt op dat het advies van de onderzoeksraad destijds "meteen had moeten worden overgenomen". De oogartsen willen een totaalverbod voor consumentenvuurwerk, met vuurwerkshows door professionals. "Dan heb je geen kans meer op dat soort letsels. Laten we nu maar kijken wat de letselschade is bij een gedeeltelijk verbod en van daaruit verder gaan."
De artsen zijn ook betrokken bij het zogenoemde Vuurwerkmanifest, een online initiatief voor een verbod op consumentenvuurwerk.
Meer uit Gezond
SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.
4 dagen geledenEINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
1 week geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
2 weken geleden