Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onzekerheid vreet aan sporters, maar Spelen het ultieme doel

Onzekerheid vreet aan sporters, maar Spelen het ultieme doel

ARNHEM (ANP) - Vol onzekerheid, maar tegelijk ook vol vastberadenheid werken de Nederlandse sporters toe naar de Olympische Spelen van Tokio. Of die komende zomer wél doorgaan, blijft voorlopig twijfelachtig. "Als je alles relativeert en de omstandigheden bekijkt waarin we zitten, dan is topsport de grootste bijzaak", zegt oud-zwemster Hinkelien Schreuder, voorzitter van de Nederlandse atletencommissie. "Maar een sporter bereidt zich zijn hele carrière voor op dit moment: de Spelen zijn hét toppunt van een sportcarrière."

Geen sporter zal volgens Schreuder dan ook zeggen dat de naar 2021 uitgestelde Spelen maar beter geschrapt kunnen worden, ook niet nu de wereld al een jaar in de greep is van de coronapandemie. "Die situatie zorgt ervoor dat er nog steeds heel veel onzekerheid is. Dat wens ik niemand toe, zeker niet de sporters die zich nu voor het tweede jaar op rij voorbereiden op Spelen waarvan ze niet weten of die doorgaan. De enige zekerheid die we hebben, is dat het IOC zich gewoon blijft voorbereiden op de Spelen; tot het moment dat vanwege gezondheidsredenen een ander besluit wordt genomen."

IOC-voorzitter Thomas Bach herhaalde deze week dat alle betrokkenen toewerken naar 23 juli, de dag dat de olympische vlam moet worden ontstoken in de Japanse hoofdstad. "Vorig jaar hoorden we in deze periode ook steeds: het gaat door. Maar goed, het blijft nog wel een tijdje onzeker. De sporters moeten zorgen dat ze zo goed mogelijk voorbereid zijn. Hopelijk krijgen ook de Nederlandse sporters de kans om gevaccineerd af te reizen naar Tokio."

Diverse scenario’s

Schreuder (36) deed mee aan de Spelen van 2008 en 2012. Als lid van de estafetteploeg op de 4x100 meter vrije slag pakten ze respectievelijk goud en zilver in Peking en Londen. "In onzekerheid toewerken naar een evenement, dat overkomt je als sporter regelmatig. Maar de situatie van nu is nergens mee vergelijkbaar. Iedere sporter hoopt dat het doorgaat. Vier jaar lang, en nu zelfs vijf jaar, streef je in de voorbereiding iedere dag naar het optimale in voeding, rust, mentale welzijn en trainingsinspanning. Daar zet je alles voor opzij. Deze week zei een atletenvertegenwoordiger: dit wordt hét moment in onze carrière, de komende vier jaar hangt hier ook voor een groot gedeelte van af."

Komende week staat weer een overleg tussen alle nationale atletencommissies en het IOC op het programma. Schreuder hoopt dan onder meer duidelijkheid te krijgen over de diverse scenario’s richting de Spelen, de maatregelen die het IOC en Japan willen nemen en de situatie rond de omstreden 'Rule 50', waarin staat dat geen politieke en religieuze gebaren worden getolereerd op de Spelen. Het betekent dat protesteren tegen racisme min of meer verboden is. Veel sporters willen dat die regel wordt aangepast.

Meer uit Sport

McLaren denkt voorsprong op Verstappen te kunnen vergroten

WOKING (ANP) - Teambaas Andrea Stella van Formule 1-renstal McLaren is optimistisch over de kansen om Max Verstappen in de resterende vijf grands prix te stuiten. Hoewel de Nederlander van Red Bull de afgelopen vier races de rivalen van McLaren heeft verslagen en een grote hap uit zijn achterstand in het kampioenschap heeft genomen, komen er volgens Stella circuits aan die McLaren goed liggen. "Ik denk dat wij de komende vijf grands prix, met vijf races en twee sprints, alles in de hand hebben om onze voorsprong op Max te vergroten", laat Stella weten op Autosport.com.

1 uur geleden
Trainer Bosz blij dat PSV weer meedoet

N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: met meer citaten Bosz

11 uur geleden
Wielerploeg Tietema in 2026 verder als Unibet Rose Rockets

UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.

19 uur geleden
Twee finales turnster Visser op WK, Veerman loopt brugfinale mis

JAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.

20 uur geleden
Titelprolongatie teamsprinters op WK baan niet vanzelfsprekend

SANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.

23 uur geleden
Zo'n 180 supporters van Napoli in Eindhoven opgepakt

EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor bereikt tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.

1 dag geleden