Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onzekerheid vluchten Transavia voor zomermaanden nog niet voorbij

Onzekerheid vluchten Transavia voor zomermaanden nog niet voorbij

SCHIPHOL (ANP) - Hoewel de problemen met de vloot van Transavia grotendeels zijn opgelost, kan de luchtvaartmaatschappij niet uitsluiten dat de komende drukke vakantiemaanden opnieuw vluchten geschrapt moeten worden. "De problemen met onderhoud en de aanpassingen die we gedaan hebben in het vluchtschema lijken nu wel onder controle, maar 100 procent zekerheid heb je nooit. Een tegenvaller kan altijd gebeuren", zegt een woordvoerder.

Transavia kondigde eerder dit jaar aanpassingen aan haar vluchtschema aan, mede door uitloop van groot onderhoud. Het ging om een onbekend aantal vluchten tot eind juni. Ook moesten meerdere vluchten geschrapt worden om uiteenlopende problemen met de vloot. Er was onvoldoende capaciteit om dit op te vangen.

Volgens de woordvoerder zijn de problemen bij de toeleveringsketen nog niet opgelost. "Als er dan een vliegtuig kapot is duurt het langer voordat het weer gerepareerd kan worden, omdat de onderdelen niet op voorraad zijn. De leveringsketens liggen nog overhoop, dat is een uitwas van corona", aldus de woordvoerder. Ook andere luchtvaartmaatschappijen kampen hiermee.

Door de uitloop van onderhoud heeft Transavia wel "ingeteerd" op haar flexibiliteit. "Maar het is de laatste tijd wel goed gelukt om iedereen op een vlucht te krijgen als we een aanpassing deden. Het overgrote deel hebben we kunnen omboeken, al hebben we hier en daar wat mensen moeten teleurstellen", aldus de woordvoerder.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven volgens waakhond niet klaar voor AI-cyberaanval

BERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.

41 minuten geleden
Duitsland blokkeert verkoop bedrijf aan China om veiligheid

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.

1 uur geleden
EP stemt in met tolkorting voor schonere bussen en vrachtwagens

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.

1 uur geleden
Rapport: jongerenvariant ChatGPT te riskant voor tieners

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.

2 uur geleden
FNV: wij voelen geen opgave om bezuiniging sociale zaken te halen

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."

3 uur geleden
IMF waarschuwt voor aanhoudende hoge energieprijzen mede door AI

SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.

5 uur geleden
Spekman voelt geen druk om snel tot sociaal akkoord te komen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.

5 uur geleden