Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onzekerheid over oorlog zet Wall Street toch weer lager

Onzekerheid over oorlog zet Wall Street toch weer lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan de nieuwe handelsdag begonnen. Rusland temperde de verwachtingen rond onderhandelingen met Oekraïne over een staakt-het-vuren. Een dag eerder won Wall Street nog fors door opluchting over het rentebesluit van de Federal Reserve en optimisme over vredesgesprekken bij de Oekraïense president Volodimir Zelenski.

Een woordvoerder van het Kremlin sprak eerdere berichten over vooruitgang in onderhandelingen met Oekraïne echter tegen. Wel gaan de gesprekken tussen de twee landen donderdag verder.

Het Witte Huis kondigde daarnaast aan dat de Amerikaanse president Joe Biden en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping vrijdag telefonisch zullen spreken over de oorlog. Tot nu toe stelde China zich neutraal op, wat de Russen de kans biedt om de economische banden met de Aziatische grootmacht te versterken om de pijn van westerse sancties te verzachten.

Rentebesluit

De Dow-Jonesindex koerste in de eerste minuten 0,3 procent lager op 33.954 punten. De brede S&P 500 zakte eveneens 0,3 procent, tot 4344 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,5 procent omlaag naar 13.366 punten.

Beleggers kauwden ook nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die kondigde aan de rente met 0,25 procentpunt te verhogen. Later volgen nog meer rentestappen om de hoge inflatie in te dammen, zei voorzitter Jerome Powell.

Olieprijzen

De olieprijzen stegen weer na dagen van dalingen, en daar profiteerden olieconcerns ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron van met winsten tot 4,2 procent. Occidental (plus 7,9 procent) kreeg een extra steun doordat superbelegger Warren Buffetts investeringsmaatschappij Berkshire Hathaway haar belang in het bedrijf vergrootte. Een vat Amerikaanse olie werd 7,3 procent duurder op 101,97 dollar per vat. Brentolie steeg 7,6 procent in prijs tot 105,49 dollar per vat.

IT-consultant Accenture maakte goede sier met zijn kwartaalresultaten en steeg 2,1 procent. Het Ierse bedrijf met een notering in New York zag de omzet in de afgelopen periode met ruim een kwart stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De vooruitzichten voor het lopende tweede kwartaal waren ook beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.

Tesla

Tesla dikte 0,3 procent aan. De fabrikant van elektrische auto's zei er alles aan te doen om de productie van zijn fabriek in Shanghai gaande te houden te midden van aangescherpte coronamaatregelen.

De euro was 1,1064 dollar waard, tegen 1,1009 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

1 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

2 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

3 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

4 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

4 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.

6 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

6 uur geleden