Onzekerheid over oorlog zet Wall Street toch weer lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan de nieuwe handelsdag begonnen. Rusland temperde de verwachtingen rond onderhandelingen met Oekraïne over een staakt-het-vuren. Een dag eerder won Wall Street nog fors door opluchting over het rentebesluit van de Federal Reserve en optimisme over vredesgesprekken bij de Oekraïense president Volodimir Zelenski.
Een woordvoerder van het Kremlin sprak eerdere berichten over vooruitgang in onderhandelingen met Oekraïne echter tegen. Wel gaan de gesprekken tussen de twee landen donderdag verder.
Het Witte Huis kondigde daarnaast aan dat de Amerikaanse president Joe Biden en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping vrijdag telefonisch zullen spreken over de oorlog. Tot nu toe stelde China zich neutraal op, wat de Russen de kans biedt om de economische banden met de Aziatische grootmacht te versterken om de pijn van westerse sancties te verzachten.
Rentebesluit
De Dow-Jonesindex koerste in de eerste minuten 0,3 procent lager op 33.954 punten. De brede S&P 500 zakte eveneens 0,3 procent, tot 4344 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,5 procent omlaag naar 13.366 punten.
Beleggers kauwden ook nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die kondigde aan de rente met 0,25 procentpunt te verhogen. Later volgen nog meer rentestappen om de hoge inflatie in te dammen, zei voorzitter Jerome Powell.
Olieprijzen
De olieprijzen stegen weer na dagen van dalingen, en daar profiteerden olieconcerns ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron van met winsten tot 4,2 procent. Occidental (plus 7,9 procent) kreeg een extra steun doordat superbelegger Warren Buffetts investeringsmaatschappij Berkshire Hathaway haar belang in het bedrijf vergrootte. Een vat Amerikaanse olie werd 7,3 procent duurder op 101,97 dollar per vat. Brentolie steeg 7,6 procent in prijs tot 105,49 dollar per vat.
IT-consultant Accenture maakte goede sier met zijn kwartaalresultaten en steeg 2,1 procent. Het Ierse bedrijf met een notering in New York zag de omzet in de afgelopen periode met ruim een kwart stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De vooruitzichten voor het lopende tweede kwartaal waren ook beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.
Tesla
Tesla dikte 0,3 procent aan. De fabrikant van elektrische auto's zei er alles aan te doen om de productie van zijn fabriek in Shanghai gaande te houden te midden van aangescherpte coronamaatregelen.
De euro was 1,1064 dollar waard, tegen 1,1009 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is scherp gedaald, waardoor het herstel van de afgelopen twee dagen teniet is gedaan. Het edelmetaal heeft moeite een bodem te vinden na een historische koersval. Ook de prijs van goud daalde.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor het opladen van elektrische auto's aan openbare laadpalen verschillen in Nederland sterk per gemeente, meldt de ANWB op basis van eigen onderzoek. De regionale verschillen zijn zo groot dat sommige huishoudens jaarlijks honderden euro's meer betalen dan een paar dorpen verderop.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
12 uur geleden