Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 6556,37 punten. Tijdens de handelssessie schommelde de graadmeter tussen winst en verlies. De Dow-Jonesindex verloor 0,2 procent tot 46.124,06 punten en techbeurs Nasdaq eindigde 0,8 procent lager op 21.761,89.

De prijs voor een vat Brentolie steeg 3,6 procent tot 103,49 dollar. Maandag daalden de olieprijzen nog nadat de Amerikaanse president Trump had gezegd aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten te pauzeren.

Gesprekken Iran

Hij benadrukte een dag later dat de VS in gesprek zijn met Iran over een deal. Hij beweerde ook dat Iran "een cadeau" had gegeven als teken van goede wil, dat te maken had met de energietoevoer. Tegelijkertijd lekte via zakenkrant The Wall Street Journal uit dat de Amerikaanse regering 3000 militairen extra naar het Midden-Oosten stuurt.

Trump zei niet precies met wie de VS gesprekken voert, maar zei dat de regering "met de juiste mensen praat". Eerder deze week ontkende de voorzitter van het Iraanse parlement nog dat er gesprekken met de Amerikanen plaatsvinden.

Energieprijzen

Beleggers vragen zich af hoelang het conflict voor extra hoge energieprijzen gaat zorgen, omdat dan ook duidelijk wordt of de inflatie sterk oploopt. Sterkere prijsstijgingen zijn vaak slecht voor de winstgevendheid van bedrijven, en leiden vaak tot renteverhogingen door centrale banken. Beide ontwikkelingen vallen vaak slecht op aandelenbeurzen.

Op Wall Street was ook aandacht voor overnamenieuws. Zakenbank Jefferies won 2,5. Zakenkrant Financial Times berichtte dat de Japanse Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) op een overname van het bedrijf zint.

Euro

Vermogensbeheerder Janus Henderson eindigde 2,7 procent hoger. Rondom het bedrijf is een overnamestrijd ontketend. Investeringsfonds Trian van Nelson Peltz verhoogde zijn bod op Janus Henderson naar 8 miljard dollar nadat een andere investeerder, Victory Capital, een concurrerend bod had gedaan.

De euro won ongeveer 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1584 dollar waard.

Meer uit Financieel

Topman Søren Abildgaard vertrekt bij Odido

DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.

50 minuten geleden
Booking.com mag werknemers verplichten deels op kantoor te werken

AMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.

55 minuten geleden
Unilever-topman beraadt zich op toekomst van Unox na besluit ACM

LONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.

1 uur geleden
Goederenoverslag havens Terneuzen, Vlissingen en Gent omhoog

TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.

2 uur geleden
Personeel uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat actievoeren

ZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.

2 uur geleden
Mailadressen gelekt bij bedrijf achter Pac-Man en Digimon

TOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.

3 uur geleden
Bitcoinplatform Bitonic doet deze week aangifte na hack

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.

3 uur geleden