Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onzeker of het lukt asielzoekers Ter Apel onder 2000 te krijgen

Onzeker of het lukt asielzoekers Ter Apel onder 2000 te krijgen

TER APEL (ANP) - Het is nog hoogst onzeker of het voor 20 februari gaat lukken het aantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel terug te brengen tot maximaal 2000. Dit zegt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) dinsdag. Vanaf 20 februari moet het COA zich houden aan de afspraak voor het maximumaantal. In het Groningse opvangcentrum verblijven momenteel elke dag zo'n 2200 tot 2250 asielzoekers. Een klein deel daarvan brengt door het gebrek aan ruimte de nacht door in de crisisnoodopvang in Borger-Odoorn (Drenthe).

Op 23 januari oordeelde de rechter in een kort geding aangespannen door gemeente Westerwolde dat het COA het maximumaantal van 2000 asielzoekers niet meer mag overschrijden. Het COA kreeg vier weken de tijd om aan die afspraak te voldoen. De rechtbank legde het COA een dwangsom op van 15.000 euro voor elke dag dat er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum worden opgevangen, met een maximum van 1,5 miljoen euro.

De woordvoerder van het COA zegt dat er "ontzettend hard gewerkt wordt" om ervoor te zorgen dat er meer plekken komen. "Het is onze inzet om het te redden." Het COA verwacht pas medio 2025 effecten van de recent aangenomen spreidingswet. Elke provincie heeft met haar gemeenten tot 1 november dit jaar de tijd om onderling het aantal opvangplekken te regelen waarvoor die provincie verantwoordelijk is.

Meer uit Binnenland

Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

23 minuten geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

1 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

2 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

3 uur geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

5 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

7 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

10 uur geleden