Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onzeker of het lukt asielzoekers Ter Apel onder 2000 te krijgen

Onzeker of het lukt asielzoekers Ter Apel onder 2000 te krijgen

TER APEL (ANP) - Het is nog hoogst onzeker of het voor 20 februari gaat lukken het aantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel terug te brengen tot maximaal 2000. Dit zegt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) dinsdag. Vanaf 20 februari moet het COA zich houden aan de afspraak voor het maximumaantal. In het Groningse opvangcentrum verblijven momenteel elke dag zo'n 2200 tot 2250 asielzoekers. Een klein deel daarvan brengt door het gebrek aan ruimte de nacht door in de crisisnoodopvang in Borger-Odoorn (Drenthe).

Op 23 januari oordeelde de rechter in een kort geding aangespannen door gemeente Westerwolde dat het COA het maximumaantal van 2000 asielzoekers niet meer mag overschrijden. Het COA kreeg vier weken de tijd om aan die afspraak te voldoen. De rechtbank legde het COA een dwangsom op van 15.000 euro voor elke dag dat er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum worden opgevangen, met een maximum van 1,5 miljoen euro.

De woordvoerder van het COA zegt dat er "ontzettend hard gewerkt wordt" om ervoor te zorgen dat er meer plekken komen. "Het is onze inzet om het te redden." Het COA verwacht pas medio 2025 effecten van de recent aangenomen spreidingswet. Elke provincie heeft met haar gemeenten tot 1 november dit jaar de tijd om onderling het aantal opvangplekken te regelen waarvoor die provincie verantwoordelijk is.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

1 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

3 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

4 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

5 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

5 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

5 uur geleden