Onzeker dat In 't Veld voor Volt in Europees Parlement komt
DEN HAAG (ANP) - Als Volt haar criteria naleeft rondom de kandidaatstelling voor het Europees Parlement, maakt Sophie in 't Veld geen kans om namens die partij bij de eerstkomende verkiezingen in het Europees Parlement te komen. In 't Veld had dan al voor 18 februari lid van Volt moeten worden. De Europarlementariër heeft vrijdag laten weten over te stappen van D66 naar Volt. Tot aan de verkiezingen van juni 2024 gaat ze voorlopig verder als onafhankelijk lid in het Europees Parlement.
In 't Veld is "van harte welkom" bij Volt, laat een woordvoerder van de partij desgevraagd weten. Ze is een "flinke voorvechter" van Europese samenwerking en Europese democratie. Het lidmaatschap van In 't Veld moet volgens de woordvoerder van Volt nog officieel worden geregeld.
Tot 18 juni kunnen leden van Volt zich melden als ze Europarlementariër willen worden. In de vacaturetekst van Volt staan daarvoor de criteria. Een daarvan is dat kandidaten langer dan drie maanden lid van Volt moeten zijn, op het moment dat de vacature verscheen. Die is op 18 mei opengesteld. "Dat betekent dat je vóór 18-02-2023 lid bent geworden", staat in de vacaturetekst. In 't Veld voldoet niet aan dat criterium.
'Ongewis'
In haar brief schrijft ze haar lidmaatschap van D66 op te zeggen en zich "vanuit mijn Europese overtuiging" aan te sluiten bij Volt. "De sociaal-liberale, progressieve, radicaal pro-Europese visie van Volt sluit naadloos aan bij de visie waar ik me namens de kiezers al bijna twintig jaar elke dag voor inzet en blijf inzetten."
In de brief schrijft ze ook dat de toekomst "ongewis" is, "maar waarheen mijn pad ook voert, ik kan met zekerheid zeggen dat het altijd in Europa zal zijn."
In 't Veld was nog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
3 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
4 dagen geleden