'Onzeewaardige' replica Ark van Noach aan de ketting in VK
IPSWICH (ANP) - Een replica van de Ark van Noach die door de Britse autoriteiten als onzeewaardig wordt beschouwd is in de haven van Ipswich aan de ketting gelegd, meldt de BBC. Het gevaarte is in bezit van de Nederlandse televisieproducent, poppenspeler en ondernemer Aad Peters.
De 70 meter lange ark, die dienst doet als een drijvend museum, ligt sinds 2019 in de haven van de Engelse stad. Een regionale krant kreeg van de Britse kustwacht te horen dat het schip niet uit de haven mag vertrekken vanwege "gebreken".
Peters kocht de ark in 2010 voor zo'n 3 miljoen euro en wil dat mensen van allerlei achtergronden er over de Bijbelverhalen leren. Aan boord zijn sculpturen die allerlei passages uit het Oude Testament uitbeelden waaronder het verhaal van Adam en Eva, het verhaal van de broers Abel en Kaïn en de geboorte van Jezus.
"Het schip, de Ark van Noach, zal aan de ketting blijven liggen totdat alle gebreken zijn verholpen en een controleur van de kustwacht door de eigenaar is uitgenodigd om te checken dat alles is verbeterd", aldus een woordvoerder van de kustwacht. Die wilde niet ingaan op de vraag welke gebreken er specifiek zijn geconstateerd.
De BBC heeft tot dusver nog geen commentaar gekregen van Peters.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
1 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
4 uur geleden