'Onzeewaardige' replica Ark van Noach aan de ketting in VK
IPSWICH (ANP) - Een replica van de Ark van Noach die door de Britse autoriteiten als onzeewaardig wordt beschouwd is in de haven van Ipswich aan de ketting gelegd, meldt de BBC. Het gevaarte is in bezit van de Nederlandse televisieproducent, poppenspeler en ondernemer Aad Peters.
De 70 meter lange ark, die dienst doet als een drijvend museum, ligt sinds 2019 in de haven van de Engelse stad. Een regionale krant kreeg van de Britse kustwacht te horen dat het schip niet uit de haven mag vertrekken vanwege "gebreken".
Peters kocht de ark in 2010 voor zo'n 3 miljoen euro en wil dat mensen van allerlei achtergronden er over de Bijbelverhalen leren. Aan boord zijn sculpturen die allerlei passages uit het Oude Testament uitbeelden waaronder het verhaal van Adam en Eva, het verhaal van de broers Abel en Kaïn en de geboorte van Jezus.
"Het schip, de Ark van Noach, zal aan de ketting blijven liggen totdat alle gebreken zijn verholpen en een controleur van de kustwacht door de eigenaar is uitgenodigd om te checken dat alles is verbeterd", aldus een woordvoerder van de kustwacht. Die wilde niet ingaan op de vraag welke gebreken er specifiek zijn geconstateerd.
De BBC heeft tot dusver nog geen commentaar gekregen van Peters.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
9 uur geleden