Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Onwenselijke' buitenlandse vakantiereizen blijven mogelijk

'Onwenselijke' buitenlandse vakantiereizen blijven mogelijk

AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisaties zijn niet van plan zomaar te stoppen met het aanbieden van vakanties naar landen met code geel. Daarmee slaan ze opmerkingen van premier Mark Rutte van afgelopen vrijdag in de wind. Die gaf toen aan dat hij het "onwenselijk" vindt dat buitenlandse vakantiereizen nog worden aangeboden. Enkele dagen eerder gaf hij Nederlanders al een "dringend" negatief reisadvies voor reizen naar het buitenland tot half januari. Curaçao is een uitzondering op dat advies, zei Rutte nadrukkelijk.

De tegenstrijdige adviezen van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat reizen naar rode en oranje gebieden verbiedt en naar gele gebieden toestaat, en van Rutte, die erop blijft hameren niet te reizen, "ook niet naar gele gebieden", veroorzaken verwarring. Voorzitter Frank Oostdam van de reisbranchevereniging ANVR benadrukt dat Curaçao een uitzonderingspositie heeft en buiten het algemene negatieve reisadvies valt dat Rutte gaf. "Dat ligt anders voor de Canarische Eilanden, die hebben niet die uitzonderingspositie. Er is dus wel een duidelijk verschil tussen deze twee vakantiebestemmingen", aldus Oostdam. Dat reisorganisaties vakanties blijven aanbieden naar Curaçao en Bonaire vindt de voorzitter begrijpelijk.

TUI laat weten dat zij het advies van het ministerie van Buitenlandse Zaken volgen, en daarom nog reizen naar Curaçao en de Canarische eilanden aanbiedt. Vakantieorganisatie Corendon biedt nog wel Curaçao aan als reisbestemming, maar besloot vakanties naar de Canarische Eilanden en Portugal tot half januari te annuleren, om duidelijkheid te creëren voor klanten. Wie naar Curaçao en de Canarische eilanden vliegt, moet een negatieve coronatest kunnen tonen.

Toch blijft Rutte erop hameren dat Nederlanders zo min mogelijk reisbewegingen maken, "ook niet naar gele gebieden". Want volgens de premier lopen mensen ook daar het risico dat zij bijvoorbeeld "in een nachtclub toch het virus oplopen en vervolgens in Nederland verder verspreiden." Dat is afgelopen zomer gebeurd, zei de premier vrijdag.

Curaçao heeft al sinds juli een speciaal coronabeleid voor toerisme. Zo geldt een maximaal aantal toeristen van 20.000 per maand op het eiland. De lokale GGD neemt om de paar dagen telefonisch contact op met toeristen om eventuele gezondheidsklachten te monitoren. Verder gaan horecagelegenheden om 23.00 uur dicht en is er een avondklok vanaf middernacht. Vergeleken met vorig jaar is het aantal boekingen naar Curaçao en de Canarische eilanden veel lager, waardoor het rustiger op de eilanden is, laat de woordvoerster van TUI weten.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

4 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

6 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

8 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

8 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

9 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

10 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

11 uur geleden