Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onwel geworden arrestant Borne overleden

Onwel geworden arrestant Borne overleden

BORNE (ANP) - De man die vorige week na zijn arrestatie in Borne tijdens het vervoer naar het politiebureau onwel is geworden, is donderdagmiddag overleden. Dat heeft advocaat Richard Korver namens de familie van de 37-jarige Marcus laten weten. "Marcus laat twee jonge kinderen en de rest van zijn familie achter."

De man werd donderdag 18 augustus rond 20.15 uur in een auto aangehouden door agenten. Hij bleek drugs te hebben gebruikt en werd naar het politiebureau gebracht. Tijdens dat vervoer werd hij onwel en is hij naar het ziekenhuis gebracht, meldde de politie.

Op beelden van RTV Oost ziet het ernaar uit alsof de man, die bewusteloos lijkt, uit de auto wordt getrokken en op straat wordt gelegd. Vervolgens lijkt het alsof een agent een knie op de borst van de man plaatst.

Onderzoek

De Rijksrecherche doet onderzoek naar het incident, meldde de politie eerder deze week. De familie van Marcus heeft advocaat Korver ingeschakeld om ook eigenstandig onderzoek te laten verrichten. De familie geeft aan de komende weken rust nodig te hebben, "nu zij zichzelf zullen moeten hergroeperen naar aanleiding van deze zeer tragische gebeurtenis".

Het Openbaar Ministerie laat weten dat conclusies van het onderzoek van de Rijksrecherche nog wel even op zich kunnen laten wachten. Eerder zei een woordvoerder van de politie geen aanleiding te zien om maatregelen te nemen met betrekking tot de betrokken agenten. Donderdag kon nog niet direct gezegd worden of hier met het overlijden van Marcus verandering in is gekomen.

Meer uit Binnenland

Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

2 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

4 uur geleden
Limburg legt Arriva boete van ruim 750.000 euro op voor rituitval

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.

4 uur geleden
Strafzaak Raily B. geplaagd door onvrede over EBI-cameratoezicht

AMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.

5 uur geleden
Brekelmans maant bondgenoten: versterk Oekraïne in vredesoverleg

LONDEN/DEN HAAG (ANP) - Juist nu de vredesplannen van Oekraïne, zijn Europese bondgenoten en de VS vaart lijken te krijgen, moet Oekraïne meer militaire hulp ontvangen, vindt defensieminister Ruben Brekelmans. Dan staat het sterker in de onderhandelingen met Rusland. Brekelmans deed die oproep tijdens een inzamelingsoverleg van een veertigtal landen dat Oekraïne helpt.

7 uur geleden
Van Oosten doet nu niets extra voor veiligheid Joodse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet begrijpt dat het gevoel van onveiligheid onder de Joodse gemeenschap toeneemt, maar is van mening dat er momenteel al alles aan wordt gedaan om de gemeenschap in Nederland te beschermen. Dat zei demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten (VVD) na vragen tijdens het wekelijkse vragenuurtje over de aanslag afgelopen zondag op een joods feest in Australië.

7 uur geleden
Zelensky heeft op papier welke landen troepen sturen na bestand

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zwart op wit staan welk land bereid is om troepen te sturen na het ingaan van een staakt-het-vuren met Rusland, zei hij tijdens een persconferentie dinsdag met demissionair premier Dick Schoof. Hij is alleen niet van plan om te vertellen wat die toezeggingen zijn voordat het bestand van kracht is.

8 uur geleden