Onwel geworden arrestant Borne overleden
BORNE (ANP) - De man die vorige week na zijn arrestatie in Borne tijdens het vervoer naar het politiebureau onwel is geworden, is donderdagmiddag overleden. Dat heeft advocaat Richard Korver namens de familie van de 37-jarige Marcus laten weten. "Marcus laat twee jonge kinderen en de rest van zijn familie achter."
De man werd donderdag 18 augustus rond 20.15 uur in een auto aangehouden door agenten. Hij bleek drugs te hebben gebruikt en werd naar het politiebureau gebracht. Tijdens dat vervoer werd hij onwel en is hij naar het ziekenhuis gebracht, meldde de politie.
Op beelden van RTV Oost ziet het ernaar uit alsof de man, die bewusteloos lijkt, uit de auto wordt getrokken en op straat wordt gelegd. Vervolgens lijkt het alsof een agent een knie op de borst van de man plaatst.
Onderzoek
De Rijksrecherche doet onderzoek naar het incident, meldde de politie eerder deze week. De familie van Marcus heeft advocaat Korver ingeschakeld om ook eigenstandig onderzoek te laten verrichten. De familie geeft aan de komende weken rust nodig te hebben, "nu zij zichzelf zullen moeten hergroeperen naar aanleiding van deze zeer tragische gebeurtenis".
Het Openbaar Ministerie laat weten dat conclusies van het onderzoek van de Rijksrecherche nog wel even op zich kunnen laten wachten. Eerder zei een woordvoerder van de politie geen aanleiding te zien om maatregelen te nemen met betrekking tot de betrokken agenten. Donderdag kon nog niet direct gezegd worden of hier met het overlijden van Marcus verandering in is gekomen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.
15 minuten geledenOSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.
49 minuten geledenSCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
18 uur geleden