Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onvrede over versoepeling coronamaatregelen in Duitsland

Onvrede over versoepeling coronamaatregelen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Versoepelingen van de Duitse coronamaatregelen die zondag ingaan hebben tot onvrede geleid bij premiers van veel Duitse deelstaten. Dat bleek donderdag na video-overleg tussen bondskanselier Olaf Scholz en de minister-presidenten van de zestien deelstaten.

Volgens de wetswijzigingen die zondag van kracht worden hebben de deelstaten dan minder mogelijkheden om in te grijpen als het aantal coronabesmettingen weer oploopt. Maar regionaal zou het mogelijk moeten zijn om maatregelen zoals afstand houden, het dragen van mondkapjes en testen weer snel op te leggen, voerde Hendrik Wüst (CDU), premier van Noordrijn-Westfalen, aan. Hij noemde de voorgestelde maatregelen van de Bondsregering "precies het tegenovergestelde" van wat nodig is om snel te kunnen ingrijpen.

Ook meerdere van zijn collega's, onder wie partijgenoten van bondskanselier Scholz (SPD), waren niet te spreken over de voorgenomen versoepelingen. Volgens Scholz is de pandemie weliswaar niet voorbij, maar is de druk op de ziekenhuizen niet zo hoog als bij eerdere coronagolven. Ook zei hij dat de ziekte nu milder verloopt. Hij verwees ook naar andere landen die afstappen van coronamaatregelen. Scholz hield het erop dat de bevolking zelf de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen in acht kan nemen en zelf kan beslissen om een masker te dragen.

Meer uit Buitenland

Kremlin wijt overwinning AfD aan gebrek goedkoop Russisch gas

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.

6 minuten geleden
Media willen weer toegang tot Witte Huis en stappen naar rechter

WASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.

34 minuten geleden
Gewonden doordat tanker in Straat van Hormuz wordt geraakt

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.

36 minuten geleden
Criminele organisaties opgerold bij internationale operatie

BRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.

37 minuten geleden
Drie arrestaties om een van de negen gevonden vrouwen Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.

1 uur geleden
AfD na verlies CDU bij verkiezingen: Merz dit jaar nog weg

SCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.

2 uur geleden
Russische regeringspartij wint verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt Ella Pamfilova, het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.

3 uur geleden