
Onvrede over versoepeling coronamaatregelen in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Versoepelingen van de Duitse coronamaatregelen die zondag ingaan hebben tot onvrede geleid bij premiers van veel Duitse deelstaten. Dat bleek donderdag na video-overleg tussen bondskanselier Olaf Scholz en de minister-presidenten van de zestien deelstaten.
Volgens de wetswijzigingen die zondag van kracht worden hebben de deelstaten dan minder mogelijkheden om in te grijpen als het aantal coronabesmettingen weer oploopt. Maar regionaal zou het mogelijk moeten zijn om maatregelen zoals afstand houden, het dragen van mondkapjes en testen weer snel op te leggen, voerde Hendrik Wüst (CDU), premier van Noordrijn-Westfalen, aan. Hij noemde de voorgestelde maatregelen van de Bondsregering "precies het tegenovergestelde" van wat nodig is om snel te kunnen ingrijpen.
Ook meerdere van zijn collega's, onder wie partijgenoten van bondskanselier Scholz (SPD), waren niet te spreken over de voorgenomen versoepelingen. Volgens Scholz is de pandemie weliswaar niet voorbij, maar is de druk op de ziekenhuizen niet zo hoog als bij eerdere coronagolven. Ook zei hij dat de ziekte nu milder verloopt. Hij verwees ook naar andere landen die afstappen van coronamaatregelen. Scholz hield het erop dat de bevolking zelf de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen in acht kan nemen en zelf kan beslissen om een masker te dragen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.
1 uur geledenFLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
9 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
11 uur geledenWERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
13 uur geleden