Onvrede over versoepeling coronamaatregelen in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - Versoepelingen van de Duitse coronamaatregelen die zondag ingaan hebben tot onvrede geleid bij premiers van veel Duitse deelstaten. Dat bleek donderdag na video-overleg tussen bondskanselier Olaf Scholz en de minister-presidenten van de zestien deelstaten.
Volgens de wetswijzigingen die zondag van kracht worden hebben de deelstaten dan minder mogelijkheden om in te grijpen als het aantal coronabesmettingen weer oploopt. Maar regionaal zou het mogelijk moeten zijn om maatregelen zoals afstand houden, het dragen van mondkapjes en testen weer snel op te leggen, voerde Hendrik Wüst (CDU), premier van Noordrijn-Westfalen, aan. Hij noemde de voorgestelde maatregelen van de Bondsregering "precies het tegenovergestelde" van wat nodig is om snel te kunnen ingrijpen.
Ook meerdere van zijn collega's, onder wie partijgenoten van bondskanselier Scholz (SPD), waren niet te spreken over de voorgenomen versoepelingen. Volgens Scholz is de pandemie weliswaar niet voorbij, maar is de druk op de ziekenhuizen niet zo hoog als bij eerdere coronagolven. Ook zei hij dat de ziekte nu milder verloopt. Hij verwees ook naar andere landen die afstappen van coronamaatregelen. Scholz hield het erop dat de bevolking zelf de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen in acht kan nemen en zelf kan beslissen om een masker te dragen.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
9 uur geleden