Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onvrede bij vakbond om onduidelijkheid rond verkoop Tata Steel

Onvrede bij vakbond om onduidelijkheid rond verkoop Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Vakbond FNV voelt zich in het ongewisse gelaten over besluiten die de toekomst van Tata Steel Nederland aangaan. Bestuurder Roel Berghuis zegt nog altijd te wachten op een gesprek met de directie sinds bekend werd dat het Indiase moederconcern het bedrijf wil verkopen. Hij vreest dat al veel zaken worden besloten die onomkeerbaar zijn.

"Er wordt op dit moment achter de schermen van alles besproken en misschien ook besloten, zonder dat wij daarbij betrokken worden", schetst Berghuis de situatie "Ons geduld is op. Wij willen meepraten."

Vorige week werd bekend dat het Indiase Tata Steel onderhandelt over de verkoop van zijn Nederlandse onderdeel aan het Zweedse staalconcern SSAB. In samenhang met de eventuele transactie wordt de Nederlandse poot van Tata Steel Europe losgeweekt van het Britse deel, dat al jaren verliesgevend is.

Zelfstandigheid behouden

Voor de vakbond staat voorop dat Tata Steel Nederland na een eventuele overname door de Zweden veel van zijn zelfstandigheid moet behouden. Zo eist FNV voor het bedrijf achter de IJmuidense hoogovens ook na de verkoop een eigen directie en raad van commissarissen, die de Nederlandse belangen bewaken.

De huidige opzet, waarbij Tata Steel Nederland onder een Europees management viel, zorgde in Berghuis' ogen voor een organisatie die "vleugellam en besluiteloos" was. Volgens de vakbond biedt de scheiding van het Nederlandse en Britse deel van Tata Steel een goede kans om een einde te maken aan logge en onduidelijke bestuurslagen.

Werknemers van Tata Steel in IJmuiden staakten eerder dit jaar 24 dagen lang uit onvrede over reorganisatieplannen. Daarbij speelde ook de vrees voor het verlies van de Nederlandse zelfstandigheid mee. Het vertrek van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, dat als ontslag werd gezien, leidde in het bijzonder tot woede.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

9 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

9 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

12 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

12 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

13 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden