Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onvrede bij vakbond om onduidelijkheid rond verkoop Tata Steel

Onvrede bij vakbond om onduidelijkheid rond verkoop Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Vakbond FNV voelt zich in het ongewisse gelaten over besluiten die de toekomst van Tata Steel Nederland aangaan. Bestuurder Roel Berghuis zegt nog altijd te wachten op een gesprek met de directie sinds bekend werd dat het Indiase moederconcern het bedrijf wil verkopen. Hij vreest dat al veel zaken worden besloten die onomkeerbaar zijn.

"Er wordt op dit moment achter de schermen van alles besproken en misschien ook besloten, zonder dat wij daarbij betrokken worden", schetst Berghuis de situatie "Ons geduld is op. Wij willen meepraten."

Vorige week werd bekend dat het Indiase Tata Steel onderhandelt over de verkoop van zijn Nederlandse onderdeel aan het Zweedse staalconcern SSAB. In samenhang met de eventuele transactie wordt de Nederlandse poot van Tata Steel Europe losgeweekt van het Britse deel, dat al jaren verliesgevend is.

Zelfstandigheid behouden

Voor de vakbond staat voorop dat Tata Steel Nederland na een eventuele overname door de Zweden veel van zijn zelfstandigheid moet behouden. Zo eist FNV voor het bedrijf achter de IJmuidense hoogovens ook na de verkoop een eigen directie en raad van commissarissen, die de Nederlandse belangen bewaken.

De huidige opzet, waarbij Tata Steel Nederland onder een Europees management viel, zorgde in Berghuis' ogen voor een organisatie die "vleugellam en besluiteloos" was. Volgens de vakbond biedt de scheiding van het Nederlandse en Britse deel van Tata Steel een goede kans om een einde te maken aan logge en onduidelijke bestuurslagen.

Werknemers van Tata Steel in IJmuiden staakten eerder dit jaar 24 dagen lang uit onvrede over reorganisatieplannen. Daarbij speelde ook de vrees voor het verlies van de Nederlandse zelfstandigheid mee. Het vertrek van Theo Henrar als directeur van Tata Steel Nederland, dat als ontslag werd gezien, leidde in het bijzonder tot woede.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

37 minuten geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

1 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

3 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

4 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

4 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

4 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

4 uur geleden