Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onvrede bij ondernemers over coronasluiting neemt toe

Onvrede bij ondernemers over coronasluiting neemt toe

AMSTERDAM (ANP) - De onvrede bij ondernemers over de verplichte coronasluiting van niet-essentiële winkels en andere diensten lijkt toe te nemen. Veel branches, van zonnestudio's tot boekwinkels, dringen bij het kabinet aan op heropening. Schoenenwinkel Van Mourik uit Sliedrecht heeft zelfs al aangekondigd op 15 januari hoe dan ook open te gaan voor winkelen op afspraak.

Audax, het concern achter winkels als Bruna en AKO, wil dat het kabinet boekhandels als essentieel gaat bestempelen. Nu alleen supermarkten tijdschriften verkopen verschraalt het aanbod, zegt directeur Hubert de Leeuw. Hij wijst erop dat lectuurzaken in buurlanden gewoon open zijn.

De brancheorganisatie van zonnestudio's benadrukt dat mensen bij hen toch altijd in hun eentje zonnen, in een afgesloten cabine. Van een besmettingsrisico zou dus geen sprake zijn. De VNSWB, de vereniging voor sauna- en wellnessbedrijven, claimt dat saunabezoek juist zou kunnen helpen bij het fitter maken van mensen.

Horeca

Vanuit de horeca en detailhandel waren er eerder deze week ook betogen voor een heropening. Er werd ook boos gereageerd na opmerkingen vanuit het Outbreak Management Team (OMT) dat het mogelijk nog te vroeg zou zijn voor echte versoepelingen van het coronabeleid.

Volgens de Sliedrechtse schoenenverkoper Jeffrey van Mourik is de onvrede bij ondernemers inmiddels "enorm". Maar niet iedere ondernemer durft een statement te maken, zegt hij. Veel winkeliers zouden bang zijn voor negatieve reacties van klanten. Zelf heeft Van Mourik besloten om op zaterdag 15 januari hoe dan ook weer open te gaan voor shoppers op afspraak, ook als de overheid besluit om de winkels dicht te houden na 14 januari.

Stiekem

Van Mourik weet dat iedere ondernemer die hij spreekt stiekem nog wel eens klanten ontvangt. Dat stiekeme is hij zat. "En als de politie mijn winkel na een aantal keer waarschuwen straks weer wil sluiten, dan gaan we over op plan B." Dan gaat hij open als groothandel voor klanten met een inschrijving bij de Kamer van Koophandel, want daar heeft hij ook de papieren voor. "Net zoals de Makro doet. En wij zijn dan net zo 'streng' als de Makro."

Het midden- en kleinbedrijf staat niet alleen in de roep om meer perspectief. De gemeente Veenendaal heeft al een open brief gestuurd aan premier Mark Rutte. Daarin vraagt de gemeente of hij bij de coronamaatregelen rekening houdt met de belangen van ondernemers uit de niet-essentiële sector. "Uit de gesprekken met deze ondernemers blijkt dat velen maar nauwelijks hun hoofd boven water kunnen houden", geeft burgemeester Gert-Jan Kats aan.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

5 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

7 uur geleden
Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

8 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

10 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

10 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

11 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

11 uur geleden