Onvoorspelbare Giro van start met veel favorieten
TURIJN (ANP) - Zonder de winnaars van de laatste vier edities, zonder ook klassementstoppers als de Slovenen Primoz Roglic en Tadej Pogacar, begint de 104e editie van de Giro d'Italia zaterdag zonder één uitgesproken favoriet. De Brit Tao Geoghegan Hart was afgelopen najaar de beste in de Italiaanse ronde, maar hij wordt door zijn ploeg naar de Tour de France gestuurd. Ineos Grenadiers mikt in de Giro op Egan Bernal, de Colombiaan die twee jaar geleden de Tour de France won.
Behalve Geoghegan Hart zijn ook Tom Dumoulin, de Brit Chris Froome en de Ecuadoraan Richard Carapaz, respectievelijk winnaars van de Giro in 2017, 2018 en 2019, er om diverse redenen niet bij. Naast Bernal worden de Brit Simon Yates, de onvoorspelbare Spanjaard Mikel Landa, de Duitser Emanuel Buchmann en zelfs de Belg Remco Evenepoel kansen toegedicht. Maar Evenepoel start zaterdag voor het eerst in een koers na zijn zware val in de Ronde van Lombardije afgelopen najaar. Hij zegt zelf "zonder verwachtingen" aan de Giro te beginnen.
Op de openingsdag is er een korte tijdrit in Turijn.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
2 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
23 uur geleden