Onvoorspelbare Giro van start met veel favorieten
TURIJN (ANP) - Zonder de winnaars van de laatste vier edities, zonder ook klassementstoppers als de Slovenen Primoz Roglic en Tadej Pogacar, begint de 104e editie van de Giro d'Italia zaterdag zonder één uitgesproken favoriet. De Brit Tao Geoghegan Hart was afgelopen najaar de beste in de Italiaanse ronde, maar hij wordt door zijn ploeg naar de Tour de France gestuurd. Ineos Grenadiers mikt in de Giro op Egan Bernal, de Colombiaan die twee jaar geleden de Tour de France won.
Behalve Geoghegan Hart zijn ook Tom Dumoulin, de Brit Chris Froome en de Ecuadoraan Richard Carapaz, respectievelijk winnaars van de Giro in 2017, 2018 en 2019, er om diverse redenen niet bij. Naast Bernal worden de Brit Simon Yates, de onvoorspelbare Spanjaard Mikel Landa, de Duitser Emanuel Buchmann en zelfs de Belg Remco Evenepoel kansen toegedicht. Maar Evenepoel start zaterdag voor het eerst in een koers na zijn zware val in de Ronde van Lombardije afgelopen najaar. Hij zegt zelf "zonder verwachtingen" aan de Giro te beginnen.
Op de openingsdag is er een korte tijdrit in Turijn.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
3 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
5 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
22 uur geleden