
Onvoorspelbaar hoelang Nederlanders kunnen worden geëvacueerd
DEN HAAG (ANP) - Een aantal Nederlanders in Soedan wil of kan niet worden geëvacueerd, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De evacuaties die zondag begonnen, zijn niet risicoloos. "Nederlanders moeten zelf afwegen of ze daar gebruik van willen en kunnen maken." Het is echter "niet te voorspellen hoelang het mogelijk blijft om mensen te evacueren uit Soedan", waarschuwt Buitenlandse Zaken.
Sommige Nederlanders in Soedan hebben het ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten dat ze niet naar het vliegveld kunnen komen, vanwaar ze naar Jordanië worden gevlogen. Ze hebben geen vervoer. Anderen durven vanwege de slechte veiligheidssituatie in de hoofdstad Khartoum niet naar het vliegveld te gaan. Een aantal Nederlanders wil hun familie niet achterlaten.
Een eerste groep Nederlanders is zondag geëvacueerd vanuit Soedan, liet minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) zondag weten. De groep is onderweg met een Frans toestel naar Jordanië. Volgens de Fransen zijn er honderd mensen aan boord van het vliegtuig, onder wie een "handvol" Nederlanders, aldus Hoekstra.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie 'Wij eisen de nacht op' staat op ruim een half miljoen euro. Met de crowdfunding wil initiatiefneemster Danique de Jong ervoor zorgen dat er meer wordt gedaan aan de veiligheid van vrouwen op straat.
3 uur geledenABCOUDE (ANP) - De familie van de omgebrachte 17-jarige Lisa was dinsdagavond aanwezig tijdens de minuut stilte bij de feestweek in Abcoude. "De familie van Lisa was erbij en is diep geraakt", laat een woordvoerster van Namens de Familie na afloop weten. "Ze voelen zich gesteund en ontroerd door de grote betrokkenheid van het hele dorp."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gevels van tientallen panden in Amsterdam zijn rond 22.00 uur oranje verlicht. Onder meer diverse nachtclubs, kroegen, culturele instellingen, het stadhuis, Amsterdam Centraal Station en de A'dam Toren vragen hiermee aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes. Ook het provinciehuis en het stadhuis in Haarlem zijn dinsdagavond oranje verlicht.
4 uur geledenABCOUDE (ANP) - Op de eerste avond van de feestweek in Abcoude is een minuut stilte gehouden voor de vorige week omgekomen dorpsgenoot Lisa. Het evenemententerrein viel om 22.00 uur stil, waarna de kerkklokken in het dorp twee minuten luidden. Daarop volgde applaus. Na afloop werd bekend dat de familie van Lisa ook aanwezig was en diep is geraakt.
4 uur geledenABCOUDE (ANP) - De feestweek in Abcoude is na de dood van de 17-jarige dorpsgenoot Lisa een plek waar inwoners samen kunnen komen om er met elkaar over in gesprek te gaan. Dat zei burgemeester Maarten Divendal van de gemeente De Ronde Venen, waar Abcoude onder valt, dinsdagavond vanaf het evenemententerrein.
5 uur geledenWESTERBORK (ANP) - Bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober kunnen mensen onder meer hun stem uitbrengen in het herinneringscentrum van Kamp Westerbork. Op het stempotlood staat dan een tekst van Anne Frank. "Juist op een plek die herinnert aan het verlies van vrijheid en onderdrukking, wordt het belang van stemrecht, democratie en rechtsstaat benadrukt", meldt de gemeente Midden-Drenthe, waar Westerbork in ligt.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - Zangeres S10 en haar moeder willen dat de 23-jarige man uit Hoorn, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van hun tweelingbroer en zoon, op maandag 1 september verplicht verschijnt in de rechtbank in Haarlem. "De nabestaanden achten het onwenselijk en zelfs onverteerbaar dat deze zitting zonder aanwezigheid van de verdachte zou plaatsvinden", schrijft slachtofferadvocaat Sébas Diekstra in zijn verzoek aan de rechtbank Noord-Holland.
8 uur geleden