Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Onvoldoende zicht bij Van Rooi Meat op coronamaatregelen'

'Onvoldoende zicht bij Van Rooi Meat op coronamaatregelen'

EINDHOVEN/HELMOND (ANP) - Bij slachterij Van Rooi Meat in Helmond is onvoldoende zicht op de naleving van de coronamaatregelen. Om die reden gaat de GGD onaangekondigde controles uitvoeren aan de poorten van het bedrijf. Dat maakte de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost maandagmiddag na beraad bekend.

Het Regionaal Beleidsteam van de Veiligheidsregio besprak maandag de berichtgeving in de media over Van Rooi. Daarin wordt gesteld dat medewerkers van het bedrijf onder druk zouden zijn gezet om gezondheidsverklaringen niet naar waarheid in te vullen.

Voorzitter John Jorritsma van de Veiligheidsregio zegt de kwestie "genuanceerd" te zien. Volgens Jorritsma worden wekelijks mensen aan de poort naar huis gestuurd en zijn er sinds 15 juni geen coronagevallen meer bekend bij de GGD.

Desondanks maakt het beleidsteam zich zorgen. "Het leiderschap op de werkvloer lijkt niet geheel onder controle", aldus de Veiligheidsregio. Om die reden blijft de veiligheidsregio de vinger aan de pols houden en hebben de arbo-arts van het bedrijf en de GGD-arts nog zeker tot 1 oktober om de twee weken contact met elkaar.

Meer uit Binnenland

Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

1 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

1 uur geleden
Atletiekunie: hardloopevenementen hadden maatregelen op orde

ARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.

2 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 92 asielzoekers in nachtopvang Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.

4 uur geleden
Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

5 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

7 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

8 uur geleden