Onverwachte opleving van de Amerikaanse industrie in maart
TEMPE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid van de industrie in de Verenigde Staten is toegenomen in maart, in tegenstelling tot wat economen in doorsnee hadden verwacht. Dat is voor het eerst sinds september 2022. Fabrieken profiteerden vorige maand van een sterke vraag, al namen de inkoopkosten wel toe, komt naar voren uit maandag gepubliceerde cijfers van marktonderzoeker ISM.
De index van ISM kwam in maart uit op 50,3, alles boven de 50 punten duidt op groei. In februari stond de index nog op 47,8 punten, wat dus duidt op krimp. Negen industrieën meldden vorige maand groei, aangevoerd door onder meer de textiel-, papier en aardolie-industrie. De productie van zes industrieën liep daarentegen terug, waaronder die van meubel en kunststof- en rubberindustrie.
"De vraag bevindt zich in de beginfase van herstel, met duidelijke tekenen van verbeterende omstandigheden", legt ISM-voorzitter Timothy Fiore in een verklaring uit. Door de hardnekkige inflatie in de VS hadden Amerikaanse fabrikanten nog wel steeds te maken met hoge kosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
47 minuten geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
4 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
5 uur geleden