Onverwacht vertrek topman sportwagenmerk Ferrari
MARANELLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Topman Louis Camilleri van het beroemde Italiaanse sportwagenmerk Ferrari is onverwacht met onmiddellijke ingang afgetreden om persoonlijke redenen. Camilleri werd eerder in het ziekenhuis opgenomen vanwege een coronabesmetting en is nu thuis aan het herstellen. Volgens Ferrari is zijn ziekte echter niet de reden dat hij opstapt.
De 65-jarige Camilleri kwam in juli 2018 aan het roer te staan bij Ferrari als opvolger van Sergio Marchionne, die kort daarna overleed aan complicaties van een operatie. Camilleri legt ook zijn functie als voorzitter van tabaksbedrijf Philip Morris International neer.
Voorzitter John Elkann van Ferrari zal op tijdelijke basis Camilleri vervangen totdat een vaste opvolger is gevonden. Onder leiding van Camilleri bracht Ferrari nieuwe sportwagens uit en steeg de jaarlijkse verkoop in 2019 voor het eerst tot meer dan 10.000 bolides. Ferrari is sinds 2015 beursgenoteerd en het aandeel bereikte vorige maand een recordniveau op de beurs in Milaan. De beurswaarde bedraagt ongeveer 34 miljard euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
28 minuten geledenZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.
42 minuten geledenBRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
10 uur geleden