Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onverwacht vertrek topman sportwagenmerk Ferrari

Onverwacht vertrek topman sportwagenmerk Ferrari

MARANELLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Topman Louis Camilleri van het beroemde Italiaanse sportwagenmerk Ferrari is onverwacht met onmiddellijke ingang afgetreden om persoonlijke redenen. Camilleri werd eerder in het ziekenhuis opgenomen vanwege een coronabesmetting en is nu thuis aan het herstellen. Volgens Ferrari is zijn ziekte echter niet de reden dat hij opstapt.

De 65-jarige Camilleri kwam in juli 2018 aan het roer te staan bij Ferrari als opvolger van Sergio Marchionne, die kort daarna overleed aan complicaties van een operatie. Camilleri legt ook zijn functie als voorzitter van tabaksbedrijf Philip Morris International neer.

Voorzitter John Elkann van Ferrari zal op tijdelijke basis Camilleri vervangen totdat een vaste opvolger is gevonden. Onder leiding van Camilleri bracht Ferrari nieuwe sportwagens uit en steeg de jaarlijkse verkoop in 2019 voor het eerst tot meer dan 10.000 bolides. Ferrari is sinds 2015 beursgenoteerd en het aandeel bereikte vorige maand een recordniveau op de beurs in Milaan. De beurswaarde bedraagt ongeveer 34 miljard euro.

Meer uit Financieel

China weer belangrijkste handelspartner Duitsland om heffingen VS

BERLIJN (ANP/RTR) - China heeft de Verenigde Staten na minder dan een jaar weer afgelost als belangrijkste handelspartner van Duitsland. De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump hebben een steeds groter effect op de Duitse export. Ook in China kan Duitsland minder producten kwijt, maar de import uit het Aziatische land groeit wel fors.

37 minuten geleden
Ruim veertig Nederlandse bedrijven naar techbeurs CES in Vegas

DEN HAAG (ANP) - Meer dan veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt. Bij de overheid kunnen de deelnemende bedrijven de komende maanden een trainingsprogramma volgen over hoe ze hun innovaties zo goed mogelijk kunnen presenteren aan potentiële klanten en investeerders.

39 minuten geleden
FT: Washington werkt aan nieuwe studie naar geneesmiddelenprijzen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt een nieuw onderzoek voor naar de geneesmiddelenprijzen in de Verenigde Staten. Die studie maakt mogelijk de weg vrij voor een nieuwe golf van importheffingen in de farmaceutische industrie, schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

42 minuten geleden
Modehuis Hermès profiteert van Amerikaanse kooplust

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van de zijden sjaals en prijzige tassen, heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verder zien toenemen. Het modebedrijf deed vooral in de Verenigde Staten goede zaken, waar de omzet met ruim 14 procent toenam.

2 uur geleden
Viaplay wint klein deel van verloren abonnees terug na zomerstop

STOCKHOLM (ANP) - Iets meer mensen hadden afgelopen maanden een abonnement op streamingdienst Viaplay. De Zweedse uitzendgemachtigde van onder meer de Formule 1 in Nederland verloor in het tweede kwartaal nog veel abonnees door de zomerstop van voetbalcompetities. Daarvan is een deel het afgelopen derde kwartaal teruggekeerd, maar het verlies ten opzichte van een jaar geleden is fors.

2 uur geleden
Beleggers zetten Randstad en AkzoNobel flink lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad en verfmaker AkzoNobel zijn woensdag onderuitgegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten de aandelen flink lager na teleurstellende cijfers over het derde kwartaal. Ook bierbrouwer Heineken gaf een kijkje in de boeken. Dat aandeel ging wel omhoog.

2 uur geleden
Eurostar bestelt dubbeldekkertreinen bij Franse fabrikant Alstom

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar, de spoorvervoerder die met hogesnelheidstreinen naar Londen en Parijs rijdt, heeft een grote uitbreiding van zijn vloot aangekondigd. De onderneming telt 2 miljard euro neer voor tientallen nieuwe treinen van de Franse fabrikant Alstom. Bijzonder is dat Eurostar straks ook met dubbeldekkers gaat rijden.

2 uur geleden