Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onverslaanbare status bevalt schaatsster Schouten wel

Onverslaanbare status bevalt schaatsster Schouten wel

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten blijft onverslaanbaar op de lange afstanden dit seizoen. Ook in Salt Lake City bleef ze op de 3000 meter de concurrentie overtuigend voor met een nieuw Nederlands record van 3.52,89 minuten. "Dat voelt heel goed", reageerde ze bij de NOS. "Ik wil dat volhouden en ben elke keer blij als het lukt. Het zou nog mooier zijn als ik dat het hele seizoen volhoudt of in ieder geval tot en met februari", verwees ze naar de Olympische Spelen van Beijing.

Schouten was in de twee weken tussen de wereldbekerwedstrijd in het Noorse Stavanger en die van Salt Lake City even van het ijs gegaan voor een trainingskamp op Tenerife. Daarom had ze geen hoge verwachtingen uitgesproken voor de wedstrijd op het snelle Amerikaanse ijs. "Als je me dit twee dagen geleden had gezegd, had ik gedacht dat het niet ging gebeuren."

De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander was blij met haar Nederlands record waarmee ze Esmee Visser (3.54,02) uit de boeken reed, maar helemaal tevreden met haar race was ze allerminst. "Mijn race was niet goed maar het betekent wel dat ik fit ben en dat het beter kan", zei ze. "Mijn tweede rondje was echt heel slecht. Dan versnel ik wel weer maar dat kost extra energie." De laatste vier rondjes waren volgens Schouten overigens wel goed, maar voor een aanval op het wereldrecord van Martina Sablikova waar ze maar 0,87 seconde boven zat, was een betere voorbereiding nodig geweest.

Meer uit Sport

Roeister Florijn besloot in te houden met oog op finaleweekend WK

AMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn besloot vrijdag haar krachten te sparen in de kwartfinales van de WK roeien in eigen land. Dat zei de olympisch kampioene in de skiff na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Florijn was lange tijd in duel met de Britse Lauren Henry, vorig jaar tweede op de WK, maar liet haar in de laatste paar honderd meter gaan.

1 uur geleden
Tennissers Griekspoor en Van de Zandschulp weer in Davis Cup-team

AMSTELVEEN (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp keren terug in het Davis Cup-team voor de ontmoeting met Colombia in september. De twee beste spelers van Nederland hadden afgezegd voor het verloren duel met India in februari en gaven de voorkeur aan hun eigen loopbaan. Griekspoor uitte vervolgens in de media kritiek op de tennisbond en het team van captain Paul Haarhuis.

2 uur geleden
Wielrenner Lemmen langer door bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft Bart Lemmen langer vastgelegd. De 30-jarige Nederlander tekende een nieuw contract tot eind 2029.

6 uur geleden
Van de Zandschulp loopt halve finale in Winston-Salem mis

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi van het Amerikaanse Winston-Salem. De mondiale nummer 71 ging in twee sets onderuit tegen de Fransman Benjamin Bonzi, de mondiale nummer 109.

18 uur geleden
Hockeysters treffen Argentinië in finale WK

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen spelen zaterdag in de finale van het wereldkampioenschap tegen Argentinië. De Zuid-Amerikaanse vrouwen rekenden in de halve finale in Waver in België af met Australië: 1-0. Julieta Jankunas maakte het doelpunt.

18 uur geleden
Basketballers in WK-kwalificatie onderuit bij Duitsland

KEULEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben in de strijd om deelname aan het wereldkampioenschap van volgend jaar een nederlaag geleden. Regerend Duitsland was in Keulen met 99-83 te sterk voor het team van bondscoach Johan Roijakkers. Bij rust was de stand 64-50.

18 uur geleden
Broeders-Bol verbetert Nederlands record op 800 meter opnieuw

ZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.

19 uur geleden