Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onverslaanbare status bevalt schaatsster Schouten wel

Onverslaanbare status bevalt schaatsster Schouten wel

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten blijft onverslaanbaar op de lange afstanden dit seizoen. Ook in Salt Lake City bleef ze op de 3000 meter de concurrentie overtuigend voor met een nieuw Nederlands record van 3.52,89 minuten. "Dat voelt heel goed", reageerde ze bij de NOS. "Ik wil dat volhouden en ben elke keer blij als het lukt. Het zou nog mooier zijn als ik dat het hele seizoen volhoudt of in ieder geval tot en met februari", verwees ze naar de Olympische Spelen van Beijing.

Schouten was in de twee weken tussen de wereldbekerwedstrijd in het Noorse Stavanger en die van Salt Lake City even van het ijs gegaan voor een trainingskamp op Tenerife. Daarom had ze geen hoge verwachtingen uitgesproken voor de wedstrijd op het snelle Amerikaanse ijs. "Als je me dit twee dagen geleden had gezegd, had ik gedacht dat het niet ging gebeuren."

De 29-jarige schaatsster van Team Zaanlander was blij met haar Nederlands record waarmee ze Esmee Visser (3.54,02) uit de boeken reed, maar helemaal tevreden met haar race was ze allerminst. "Mijn race was niet goed maar het betekent wel dat ik fit ben en dat het beter kan", zei ze. "Mijn tweede rondje was echt heel slecht. Dan versnel ik wel weer maar dat kost extra energie." De laatste vier rondjes waren volgens Schouten overigens wel goed, maar voor een aanval op het wereldrecord van Martina Sablikova waar ze maar 0,87 seconde boven zat, was een betere voorbereiding nodig geweest.

Meer uit Sport

Vele blessures baren atletiekcoach Meuwly zorgen

BIRMINGHAM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly van de Atletiekunie maakt zich zorgen over het relatief grote aantal atleten dat door blessures niet kon meedoen aan de EK atletiek in Birmingham. Topatleten als Niels Laros (middenafstand), Sven Roosen (tienkamp), Nsikak Ekpo (sprint) en Minke Bisschops (sprint) haakten kort voor het toernooi af. "Het is iets wat we grondig moeten analyseren, kijken of er een patroon is te zien. Zeker met het oog op de Olympische Spelen van 2028, want wij hebben niet als bijvoorbeeld de Verenigde Staten of Groot-Brittannië een onbeperkt aantal atleten dat succesvol kan zijn", zei hij op de slotdag van het toernooi.

17 minuten geleden
Oranje-tegenstander Argentinië verslaat Japan op WK hockey

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië, de volgende tegenstander van Nederland in de groepsfase, hebben hun eerste wedstrijd op het WK gewonnen. In het Wagener Stadion in Amstelveen wonnen de Argentijnen met 3-0 van Japan.

38 minuten geleden
Nederland sluit EK zwemmen af met plek 7 op 4x100m wisselslag

SAINT-DENIS (ANP) - Nederland heeft de Europese kampioenschappen in het Olympic Aquatic Centre in Parijs afgesloten met de zevende plaats op de 4x100 meter wisselslag. Maaike de Waard, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Milou van Wijk slaagden er niet in om mee te strijden om de medailles. Het goud ging naar Groot-Brittannië, dat Italië in de laatste 50 meter voorbijstak. De Russinnen onder neutrale vlag werden derde. Nederland had zich als zesde geplaatst voor de finale.

42 minuten geleden
Hockeyer Telgenkamp bezorgt Oranje extra pit bij eerste WK-zege

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland had een beetje pit nodig bij de 1-0-achterstand in de eerste WK-wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland, vond hockeyer Duco Telgenkamp. "Even moest het gas erop. Dat voelde ik en een aantal jongens in het team ook en daarin namen we elkaar mee", zei de Hagenaar, die Oranje zelf op voorsprong schoot bij de 5-1-zege.

2 uur geleden
Bondscoach Delmee is blij met onzelfzuchtige spitsen bij Oranje

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee heeft genoeg positieve dingen gezien in de eerste wedstrijd van de Nederlandse hockeyers op het WK. "Je moet winnen en ik ben tevreden met hoe de ploeg rustig is gebleven en is gegroeid in de wedstrijd", zei hij na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland. "We hebben een lekkere start van het toernooi."

2 uur geleden
Turnsters sluiten EK af met zesde plek in teamfinale

ZAGREB (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in Zagreb afgesloten met de zesde plek in de teamfinale. Naomi Visser, Sanna Veerman, Floor Slooff en Vera Ubbink kwamen tot een totaal van 152,995 punten.

3 uur geleden
Hockeyers beginnen WK na moeizame start met zege op Nieuw-Zeeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land na een moeizame start gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee moest tegen Nieuw-Zeeland terugkomen van een 1-0-achterstand en won met 5-1.

3 uur geleden