Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onverschrokken Bagnaia troeft Quartararo af in MotoGP Spanje

Onverschrokken Bagnaia troeft Quartararo af in MotoGP Spanje

JEREZ (ANP) - De Italiaan Francesco Bagnaia heeft zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De coureur van Ducati won de Grote Prijs van Spanje. Hij begon op het circuit van Jerez van poleposition en wist de hele race de eerste positie vast te houden. De Franse wereldkampioen Fabio Quartararo reed de hele race vlak achter Bagnaia, maar slaagde er niet in een aanval te plaatsen op de koppositie. De coureur van Yamaha verstevigde met zijn tweede plaats wel de leiding in het kampioenschap.

De Spanjaard Aleix Espargaro (Aprilia) won het gevecht om de derde plaats van zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez (Honda). Alex Rins (Suzuki), die voor de race de leiding in de WK-stand deelde met Quartararo, wist geen punten te scoren in Jerez en viel terug.

Bagnaia had zich dit seizoen nog niet vooraan laten zien. Hij worstelde de eerste races erg met zijn Ducati. "Ik zocht naar het goede gevoel op de motor en ik heb dat eindelijk gevonden", zei de Italiaan na de race in Jerez, waar hij zaterdag in de kwalificaties met een baanrecord al aantoonde dat het goed zat. "De motor heeft nu pas zijn potentie laten zien in deze ongelooflijke race. Ik verwacht dat ik vanaf nu weer vaker voor de winst zal strijden."

Quartararo leidt nu het WK met 89 punten. Espargaro klom naar de tweede plaats met 82 punten. Rins zakte naar de vierde plaats met 69 punten. "Bagnaia was onnavolgbaar", erkende Quartararo. "Hij had een geweldige start en ik heb echt geprobeerd hem in de eerste ronde in te halen, maar hij was gewoon te snel. Ook later in de race lukte het niet."

Meer uit Sport

Richtlijnen Formule 1 nog ongewijzigd ondanks gemor van coureurs

LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.

2 uur geleden
Handbalster Abbingh is voor WK niet bezig met naderend record

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.

3 uur geleden
Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

15 uur geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

15 uur geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

17 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

18 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

20 uur geleden