Onuachu troeft Lang af in strijd Belgisch voetballer van het jaar
ANTWERPEN (ANP) - De Nigeriaan Paul Onuachu heeft in België de Gouden Schoen in ontvangst genomen. De prijs is bedoeld voor de beste speler van het afgelopen jaar in de Belgische competitie. De spits van KRC Genk kreeg meer stemmen dan Oranje-international Noa Lang (Club Brugge) en Charles De Ketelaere (Club Brugge).
De 27-jarige Onuachu speelt sinds 2019 bij Genk, dat hem overnam van de Deense club FC Midtjylland. Bij Genk was tot voor kort John van den Brom hoofdtrainer. Begin december werd hij ontslagen.
Het is de eerste keer in twintig jaar dat een speler van Genk de Gouden Schoen in ontvangst neemt. In 2001 kreeg Wesley Sonck, voormalig speler van Ajax, de ereprijs.
Lang (22) kende een goed jaar bij Club Brugge, dat regerend landskampioen is. Het leverde hem zijn debuut in Oranje op.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
11 uur geleden