
Ontwikkelingslanden: 200 miljard klimaatfinanciering is 'grap'
BAKOE (ANP) - Ontwikkelingslanden zouden het "een grap" vinden als op de klimaattop een verdubbeling van het klimaatfinancieringsdoel wordt afgesproken. In Bakoe wordt momenteel onderhandeld over een nieuw bedrag dat rijke landen jaarlijks aan klimaatfinanciering voor arme landen moeten bijdragen. Nieuwssite Politico berichtte begin deze week dat de EU zou aansturen op een jaarlijks bedrag van 200 of 300 miljard, terwijl het huidige bedrag 100 miljard is. Geen enkele diplomatieke bron heeft die inzet bevestigd.
"Is dit een grap?", zei een Boliviaanse vertegenwoordiger op de vraag van een journalist wat hij vindt van het bedrag van 200 miljard. Ontwikkelingslanden vinden zelf dat minstens een bedrag van 1 biljoen (1000 miljard) nodig is. Klimaatexperts onderschrijven dat.
Het geld is bedoeld voor arme landen om te verduurzamen en maatregelen te kunnen nemen tegen de gevolgen van klimaatverandering. Ontwikkelingslanden laten ook weten dit geld nodig te hebben om hun klimaatdoelen op te stellen, die begin volgend jaar af moeten zijn. De onderhandelingen over dit bedrag verlopen "frustrerend en teleurstellend", aldus een Keniaanse vertegenwoordiger.
Ontwikkelingslanden vinden het voornamelijk frustrerend dat er nog geen bedrag is voorgesteld om de onderhandelingen mee te starten. Rijke landen, waaronder de EU, willen eerst verder onderhandelen over de voorwaarden voor ze een bedrag noemen. "We noemen bewust nog geen bedrag", aldus klimaatcommissaris van de EU Wopke Hoekstra.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.
1 uur geledenN i e u w bericht, informatie over aantal slachtoffers in eerste alinea.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet en in juni weer mocht terugkeren, is in afwachting van zijn proces vrijgelaten. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder The Washington Post.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/DPA) - De militaire hoofdaanklager van de Democratische Republiek Congo heeft vrijdag formeel aan een militaire rechtbank laten weten dat hij de doodstraf eist tegen voormalig president Joseph Kabila voor oorlogsmisdaden, waaronder moord, verkrachting en marteling.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ghislaine Maxwell, een medewerker en oud-vriendin van de Amerikaanse financier en zedendelinquent Jeffrey Epstein, vertelde vorige maand in een interview met het ministerie van Justitie dat ze president Donald Trump nooit in een "ongepaste setting" had gezien. Dat blijkt uit een vrijdag vrijgegeven transcriptie van het interview.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de overheid na Washington ook ingrijpt in Chicago en New York. Volgens hem moet de criminaliteit daar aangepakt worden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat burgemeester Muriel Bowser van Washington "haar zaken op orde moet krijgen", anders zal ze "niet lang burgemeester zijn".
8 uur geleden