Ontwikkelingsbank: sterkere groei Aziatische economie
MANILLA (ANP/RTR/AFP) - De economie van Azië zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht, vooral dankzij het loslaten van het strikte coronabeleid door China. Dat schrijft de Asian Development Bank in een nieuw rapport.
De ontwikkelingsbank rekent voor dit jaar op een economische groei van de Aziatische regio met 4,8 procent. Eerder werd hier op 4,6 procent gerekend. Vorig jaar groeide de economie van Azië met 4,2 procent. Het onderzoek kijkt onder meer naar de landen in Centraal-Azië, de Kaukasus, India, Indonesië, Vietnam, Mongolië, China, Zuid-Korea en de eilanden in de Stille Oceaan.
De economische groei in China is een belangrijke pijler onder de hogere verwachting. De tweede economie van de wereld zal dit jaar naar verwachting van de bank een plus laten zien van 5 procent. Dat was nog 3 procent vorig jaar. Dankzij die sterkere vooruitgang worden ook exporteurs en toeleveranciers elders in Azië geholpen.
Toerisme
Daarnaast zorgt de heropening van China ook voor meer toerisme door Chinezen naar landen in de Aziatische regio, aldus de onderzoekers. Zo zijn bijvoorbeeld Thailand en Cambodja populaire vakantielanden voor Chinezen.
De bank stelde verder zijn inflatieverwachting voor Azië neerwaarts bij. De Asian Development Bank zegt dat er wel risico's zijn voor de Aziatische economie, waaronder de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, stijgende rentes en hoge schulden.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.
22 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten
46 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.
1 uur geleden