Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontwikkelingsbank: sterkere groei Aziatische economie

Ontwikkelingsbank: sterkere groei Aziatische economie

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - De economie van Azië zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht, vooral dankzij het loslaten van het strikte coronabeleid door China. Dat schrijft de Asian Development Bank in een nieuw rapport.

De ontwikkelingsbank rekent voor dit jaar op een economische groei van de Aziatische regio met 4,8 procent. Eerder werd hier op 4,6 procent gerekend. Vorig jaar groeide de economie van Azië met 4,2 procent. Het onderzoek kijkt onder meer naar de landen in Centraal-Azië, de Kaukasus, India, Indonesië, Vietnam, Mongolië, China, Zuid-Korea en de eilanden in de Stille Oceaan.

De economische groei in China is een belangrijke pijler onder de hogere verwachting. De tweede economie van de wereld zal dit jaar naar verwachting van de bank een plus laten zien van 5 procent. Dat was nog 3 procent vorig jaar. Dankzij die sterkere vooruitgang worden ook exporteurs en toeleveranciers elders in Azië geholpen.

Toerisme

Daarnaast zorgt de heropening van China ook voor meer toerisme door Chinezen naar landen in de Aziatische regio, aldus de onderzoekers. Zo zijn bijvoorbeeld Thailand en Cambodja populaire vakantielanden voor Chinezen.

De bank stelde verder zijn inflatieverwachting voor Azië neerwaarts bij. De Asian Development Bank zegt dat er wel risico's zijn voor de Aziatische economie, waaronder de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, stijgende rentes en hoge schulden.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

3 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

3 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

4 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

5 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

7 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

9 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

10 uur geleden