Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontwikkelaars coronavaccin 'dolblij' op 'emotionele dag'

Ontwikkelaars coronavaccin 'dolblij' op 'emotionele dag'

MAINZ/NEW YORK (ANP) - Voor de medewerkers van het Duitse medische bedrijf BioNTech is het een "emotionele dag". "Omdat we ons in het hart van de EU bevinden, zijn we dolblij dat we een stap dichterbij de mogelijke levering van het eerste vaccin in Europa zijn om deze verwoestende pandemie te helpen bestrijden", reageert bestuursvoorzitter Ugur Sahin op de goedkeuring door het Europees Geneesmiddelenbureau EMA.

"We staan klaar om te beginnen met de levering van de eerste vaccindoses in de hele EU zodra we groen licht krijgen", aldus Sahin. De Europese Commissie neemt maandagavond een definitief besluit over de toelating van het vaccin, dat de naam Comirnaty heeft gekregen en ook wel wordt aangeduid als BNT162b2. Nederland krijgt nog voor het einde van het jaar een half miljoen doses geleverd. De vaccinatie van zorgpersoneel begint in ons land op 8 januari.

Ook Pfizer is "verheugd met het enorme vertrouwen dat het comité in onze data heeft", verwijst bestuursvoorzitter Albert Bourla naar het geneesmiddelenbeoordelingscomité van het EMA, dat de inhoudelijke beoordeling van het vaccin heeft gemaakt. "Als de Europese Commissie toestemming geeft, zijn we er klaar voor om met de levering van dit vaccin te beginnen aan door overheden aangewezen locaties in de hele EU, waar het aantal ziektegevallen blijft toenemen en waar verschillende landen in lockdowns zitten."

Meer uit Buitenland

Libanese politicus: vertrek Hezbollah als Israël hetzelfde doet

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih ‌Berri ⁠zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.

11 minuten geleden
Merz vindt dat EU bereidheid moet tonen voor uitbreiding

TIVAT (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt dat de Europese Unie "moet laten zien dat ze uit te breiden is en bereid is tot uitbreiding". Daar wil hij het over hebben op de top van de Europese Unie en de Westelijke Balkan in Montenegro.

21 minuten geleden
Senaat VS keurt financiering immigratiebeleid Trump goed

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om ongeveer 70 miljard dollar (60 miljard euro) uit te trekken voor het immigratiebeleid van de regering-Trump. Het geld gaat volgens Amerikaanse media als The Hill en Politico onder meer naar diensten als vreemdelingenpolitie ICE en grensbewakingsdienst Border Patrol.

1 uur geleden
Commissie moet sms'jes Von der Leyen bewaren, zegt EU-ombudsvrouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet sms'jes die haar voorzitter Ursula von der Leyen uitwisselt met staatshoofden en regeringsleiders bewaren. Dat stelt de EU-ombudsvrouw Teresa Anjinho na een onderzoek naar een verwijderd sms'je van de Franse president Emmanuel Macron aan Von der Leyen.

2 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit op wachtlijst voor longtransplantatie

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit is op de wachtlijst geplaatst voor een longtransplantatie. Dat heeft het Noorse hof vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar arts is de ontwikkeling van haar chronische longziekte ernstig en is een transplantatie noodzakelijk.

3 uur geleden
'Buitenlandse' zeedrone ontploft in Roemeense haven

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een onbekende militaire zeedrone is vrijdagochtend in de haven van het Roemeense Constanța ontploft. De explosie maakte geen slachtoffers, laat het Roemeense ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
VK spreekt Amerikaanse kritiek tegen na dood Nowak

LONDEN (ANP) - De Britse regering zegt zich niet te herkennen in Amerikaanse kritiek na de dood van student Henry Nowak. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelde dat de zaak laat zien dat niet alle groepen gelijk worden behandeld door de Britse politie. De Britse minister van Justitie David Lammy zei bij Sky News zich niet te herkennen in "deze karikatuur van Groot-Brittannië met een strafrechtssysteem met dubbele standaarden".

3 uur geleden