Ontwikkelaar zenuwgif zegt sorry tegen Navalni
MOSKOU (ANP) - Een wetenschapper die betrokken zou zijn geweest bij de ontwikkeling van het zenuwgif novitsjok, heeft zijn excuses aangeboden aan de Russische oppositieleider Aleksej Navalni. Die belandde ernstig ziek in een Duits ziekenhuis. Duitsland zegt dat hij is vergiftigd met het gevreesde middel, dat is ontwikkeld in de voormalige Sovjet-Unie.
"Ik bied Navalni mijn oprechte excuses aan omdat ik deelnam aan deze criminele onderneming, het ontwikkelen van het middel waarmee hij is vergiftigd", zei Vil Mirzajanov op de Russische televisie. Mirzajanov deed in de jaren negentig een boekje open over de ontwikkeling van chemische wapens door zijn thuisland. Hij woont tegenwoordig in de Verenigde Staten.
Navalni was vorige maand plots erg ziek geworden aan boord van een Russische binnenlandse vlucht. Zijn medewerkers denken dat hij is vergiftigd via een waterfles in een hotelkamer. Mirzajanov voorspelde dat de bekende Kremlincriticus weer zal herstellen. Dat kan volgens hem wel "bijna een jaar" duren.
Een andere wetenschapper sloot zondag in Russische staatsmedia juist uit dat Navalni is blootgesteld aan novitsjok. "Als het novitsjok was geweest, had hij het niet overleefd", zei Leonid Rink. Hij beweerde ook dat Mirzajanov niet rechtstreeks betrokken was bij de ontwikkeling van het zenuwgif en daarom de "biologische effecten" ook niet kan kennen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
18 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
19 uur geleden