Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontwikkelaar Tornado Cash moet dik vijf jaar cel in om witwassen

Ontwikkelaar Tornado Cash moet dik vijf jaar cel in om witwassen

DEN BOSCH (ANP) - Een 31-jarige Rus uit Amstelveen is door de rechter in Oost-Brabant veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar en vier maanden voor het witwassen van miljarden dollars aan cryptovaluta. Hij ontwikkelde Tornado Cash, een softwaretool waarmee in totaal meer dan 2 miljard dollar is witgewassen.

Tornado Cash was een zogeheten mixingservice. Zo'n onlinedienst mixt bijvoorbeeld bitcoin van meerdere cryptofondsen om zo de herkomst te verhullen. Ook maakte Tornado Cash het mogelijk volledig anoniem stortingen en opnames te doen, waardoor werd verhuld wie de crypto's voorhanden had. Volgens de rechter creëerde de man zo een sluiproute voor het financieren van misdrijven en terrorisme.

Zelf betoogde de Rus dat hij met Tornado Cash een legitieme oplossing wilde bieden voor een groeiende privacybehoefte in de cryptogemeenschap. Maar de rechter zag dit anders. Volgens de rechter was de man zich ervan bewust waarvoor zijn tool werd gebruikt. Ook verwijt de rechter hem gemakzuchtig handelen. Toen mensen zich bij hem meldden dat ze slachtoffer waren geworden van hacks, stelde hij eenvoudigweg dat hij niets voor hen kon doen.

De man was zelfs actief in verschillende chatgroepen waarin werd gesproken over hacks waarbij Ether was gestolen. Ook werd gepraat over stortingen door criminelen van cryptogeld bij Tornado Cash. Desondanks ging hij tot zijn aanhouding in 2022 door met zijn tool.

De opgelegde celstraf komt overeen met de eis van de officier van justitie. Verder krijgt de man zijn in beslag genomen Porsche niet terug, evenals circa 1,9 miljoen euro aan onder meer cryptovaluta.

Meer uit Financieel

Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

48 minuten geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

53 minuten geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

59 minuten geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

3 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

5 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

5 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

6 uur geleden