Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontwikkelaar corona-ademtesten tegenover de Staat in rechtszaal

Ontwikkelaar corona-ademtesten tegenover de Staat in rechtszaal

DEN HAAG (ANP) - Het bedrijf Breathomix, dat een corona-ademtest ontwikkelde, eist vrijdagochtend in een voorlopige voorziening in Den Haag geld van de Staat. De ademtesten werden door het bedrijf geleverd, maar de GGD stopte met gebruik ervan door tegenvallende resultaten.

De overeenkomst van het ministerie van Volksgezondheid met Breathomix werd ontbonden. Het geld dat het bedrijf volgens de overeenkomst nog zou krijgen, wil de Staat niet betalen. De ademtest werkt volgens het bedrijf zelf wel naar behoren.

De gang van zaken heeft Breathomix naar eigen zeggen op "enorme kosten" gejaagd. In totaal eist het bedrijf in een bodemprocedure 24,7 miljoen euro van de Staat. Omdat zo'n rechtszaak lang kan duren en de start-up die tijd naar eigen zeggen niet zonder extra geld door zal komen, wil het nu al ruim 3 miljoen euro uitbetaald krijgen. Daarover zal het vrijdag in de rechtbank gaan.

Het Financieele Dagblad schreef eerder deze week dat Breathomix onderzoeken naar de ademtest in het eigen voordeel gemanipuleerd zou hebben. Het rapport waarin deze conclusie werd getrokken is in handen van de krant. Breathomix ontkent de bevindingen. Zowel het bedrijf als het ministerie wilde het rapport deze week niet delen. Of het vrijdag in de rechtszaak ook over dit onderwerp zal gaan, is nog niet duidelijk.

Het ministerie bevestigde daarnaast na berichtgeving van Nieuwsuur dat minister Ernst Kuipers in zijn vorige baan als ziekenhuisbestuurder betrokken was bij organisaties die met Breathomix samenwerkten. De minister ziet daarin echter geen aanleiding om het dossier rond het bedrijf over te dragen aan een andere bewindspersoon. De samenwerking had volgens zijn woordvoerder niets te maken met de zaak die nu loopt.

Meer uit Binnenland

Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

19 minuten geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

7 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

11 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

12 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

12 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

17 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

17 uur geleden